kablik

Připravujete si doma popkorn?

podělte se s námi o nějaký dobrý způsob výroby aby zůstávalo co nejméně nerozpuklých zrnek a přitom se to nespálilo.

Nejlepší odpověď
sejtanka

Pytlík v průběhu dělání protřepávám a kontroluju,jestli se opravdu po celou dobu v mikrovlnce točí.

Další odpovědi
dědapetr

V mikrovlnce v silnějším sáčku nebo horkovzdušné troubě nějaké nádobě zakryté alobalem.

Ella

Počkejte lidi, když píšete svinčík v mikrovlnce, to vám ten pytlík jako praskl? To se mi nikdy nestalo..
No dám to tak na čtyři minuty a stojím u toho – když se pár vteřin neozve pukání, tak je hotovo.

anonym

Jednou jsem to zkusil v mikrovlnce a ta ti byla tak zas*aná,že podruhý jsem to už nedělal.

Fidel

Chce si to vyzkoušet, každá mikrovlnka je jiná. Já tu svoji dám na max a potom u toho stojím přesně 3 minuty a potom když už není po dobu cca 5–6 vteřin slyšet pukání, tak to vypínám. Ale každého mikrovlnka je jiná a u každé je ta doba odlišná…

quentos

já ne, ale ségra jo a vždycky to zamoří smradem celej byt. Ani nemluvě o tom, když se jedná o popcorn s příchutí, to pak je ten smrad ještě stokrát horší.

Housenka1973

Naše mikrovlnka je na popcorn marná, vždycky vyrobíme černoušky. Takže kupujeme zásadně speciální kukuřici na popcorn – na naší starou pánev po babičce dáme kapku oleje, jedno zrnko kukuřice a to až pukne, je pánev akorát – posypeme dno, přibouchneme poklicí a čekáme – a popcorn z téhle 60let staré pánve je jak pohádka!!!!!!

elektrikář

Na misku z kukuřicí jsem navlík mikrotenový sáček zavázal a propích špejlí.Pak už zrnka nikam nelítala.Jen se musí vyzkoušet čas, má to tendenci zuhelnatět a chytnout plamenem.
Doplňuji:
Popkorn se dá dělat na jakém koli tepelném zdroji.