tforro

Připravujete se na válku?

Očekáváte, že v nejbližších letech přijde válka, která zasáhne naší domovinu, a jak se na ni připravujete?
Například já zatím uvažuji o koupi konzerv ve větším množství a ventilační šachtě do sklepa (sklep mám z betonových, metr tlustých kvádrů s hustou 14mm armaturou), kam bych se snad mohl ukrýt při nějakém konfliktu. Sám sobě pokládám otázku, jestli nejsem trochu paranoidní, ale vzhledem k situaci ve světě…

Nejlepší odpověď
kapka

Příspěvkem v diskuzi jste mi ulehčil odpověď. Chtěla jsem sem vložit alespoň něco o tzv. prepperech. Znáte to? Mě to celkem zaujalo. http://prepper­s.cz/forum/
Na netu toho bude určitě mnohem víc. Na youtube je rozhlasový pořad, kde se o tom mluví.
Sám ve sklepě takovou katastrofu nepřežijete, nějak mi logika říká, že v tom mají preppeři pravdu. Docela mi přijde, že to mají promyšlené. Dělají už teď zásoby ve velkém. Zásoby obilí. Prý v obrovských jamách v zemi. Ono se to nějak samo umí zakonzervovat.
Oni si zjišťují různé staré postupy, které znali lidé dřív, než byly dnešní technologie. Snad by se takto dalo přežít.

Ale já osobně se na válku ani žádnou jinou katastrofu nepřipravuji. Jsem na tohle asi líná. :)

Další odpovědi
orwell

Rozhodně paranoidní nejsi, ve válce už Evropa prakticky je. Pravda, trochu zvláštní. Všem alespoň troch inteligentním lidem to bylo jasné už po první uprchlické vlně. Stačí se podívat, co se nyní děje ve Německu, Švédsku, Rakousku, … Je jenom otázkou, jak se to dále bude vyvíjet a gradovat. A že bude, o tom není pochyb. Pouze někteří optimisté a tupé hlavy si z toho dělají prču a tvrdí, že se nás to netýká, že k nám nikdo nechce a další blbosti. Informací kolem je spousta, kdo chce, najde si je. Např. zde: http://gloria­.tv/media/Vyzot­cUwWQx a nejen tam…

gecco

Nepřipravuju…
Naše civilizace je tak závislá na technologiích a hustota zalidnění tak vysoká, že nějaké delší přežití v případě velké katatrofy nepovažuju za možné…
😉

zjentek

Já mám sbaleno a nechápu nikoho, kdo nechává vše možné na poslední chvíli, protože co se stát může…
Například já zatím nežeru, abych v případě potřeby nebyl nenažraný.

Quimby

Ne, nemá to cenu, pokud bude ve střední Evropě válka, tak mi stejně nějaký bunkr nepomůže.

Lamalam

V našich podmínkách to nemá význam. Kdybych žila na samotě někde v Oregonu, tak bych se připravovala. Ale pár nutných předmětů k ochraně členů rodiny i majetku mám v pohotovosti.

Pokud tě téma zajímá, doporučuji http://rozpad­.cz/forum/

mosoj

Stačí zničit pár elektrických rozvoden a během krátké doby se společnost rozloží , vznikne chaos a anarchie. Přežiješ-li začátek, zničí tě to co přijde potom. Nějaký sklep tě nezachrání.

ivzez

Nepřipravuju, ale je to zajímavé téma.

Pokud by to někoho zajímalo, dnes od 20 hodin
dokument o prepperech na Prima ZOOM (3. díl):
http://tv.sez­nam.cz/porad/de­tail?id=268926­82

bastard92

Zatím není třeba, ale asi začnu připravovat, protože válka asi nebude.

Mc Merkurion

… tvoje starosti bych chtěl mít …

chachar1922

Připravuji se tím stylem, že cvičím o sto šest. Makám tak, abych dala testy buď přímo k AČR a nebo to zkusit na tu fakultu obrany.

Rokio

Nepřipravuji, protože si myslím, že válka nevypukne. Válka by v této době přinesla jenom poražené, takže by ji žádná mocnost nezahájila.

lota

Raději ne, nechci podléhat strachům a tak to nepřímo podporovat.

tforro

Kapka : Děkuji za odkaz. Prostuduji, jsou tam dost důležité informace minimálně o tom, co mít za zásoby.
Pro ostatní: Beru, že každej jsme nějakej, ale proč hned házet flintu do žita? Vás nikdy nenapadlo, co bude, když supermarkety byť jen jeden týden neotevřou? Co budete jíst? Co dáte jíst dětem, rodinám? Může být válka jen v sousední zemi a v příhraničí se bude vraždit jen pro jídlo. A právě díky vysoké hustotě „nepřipravených“ obyvatel bude za měsíc liduprázdno.

gecco

Kapko, to má význam někde, kde se taková skupina dokáže izolovat od zbytku společnosti – při evopské zalidněnosti ne…
😉

tforro

Právě díky té zalidněnosti se stačí izolovat na měsíc. Jak dlouho nepřipravený člověk vydrží bez jídla?

tforro

Ono ani nemusí jít o globální katastrofu, ale jen o část Evropy. A nemusí jít ani o válku, ale jen o odstřižení od technologií. Co když v důsledku války poblíž zmizí zboží z obhodů a nové se nedoveze? Co budou lidi jíst? Ten kdo má zahradu a zvířata, tomu to ukradnou hladovějící. Na polích se pěstuje řepka… Když se zavřu se svými konzervami na měsíc do toho sklepa, tak bude asi vylidněno, že?

gecco

Měsíc je ´o ničem´…
Navíc – v případě „odstřižení od technologií“ přestane téct voda, přestane fungovat kanalizace…

tforro

Voda je v potoce. Ve studni s ruční pumpou, voda teče i po střeše a okapy…

zjentek

Na měsíc? Já bych to nepodceňoval. Máš kravku? Zkus 40-ti denní kůru jen o mléku. Nějaký seno do sklepa nacpi.