Avatar uživatele
Dejvis17

Poradíte, jak vyřešit problém s připojením k internetu?

Dobrý den, píšu vám, protože mi už asi 14 hodin nefunguje internet a já už fakt nevím co s tím je. Zkoušel jsem restartovat jak router, tak anténu. Připojení přes ethernet kabel také nefunguje. DNS server taky nefunguje, ale na svůj router se pingnu a když jsem zkoušel dát tracert tak se mi to zastaví u prvního kroku a napíše dst net unreachable. Když se chci připojit k síti, tak to chce po mně nějaký klíč, načež zadám heslo své sítě a napíše mně to „k této síti se nedá připojit“. Providerovi jsem už volal a ten mi řekl, že nevidí náš přijímač připojený, přitom jsem anténu normálně zapojil a bliká zeleně… Rád bych se dozvěděl kde je ten problém a rád bych to vyřešil co nejdříve. Předem děkuji za odpovědi

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2370 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Já bych zkusila kontaktovat poskytovatele připojení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No tady to vidím, že restart routeru nestačí, musíš ho resetovat. (obvykle malý utopený čuflík, který se mačká sirkou, párátkem apod.) Otázka je, zda-li si už „náhodou“ místo restartu neresetoval a router nepotřebuje donastavit. (např. u ADSL/VDSL O2 to není třeba, router si jednak něco pamatuje a o zbytek si zavolá a sosne základní nastavení sám ), ovšem to nemusí platit u jiných providerů.

Jinak zkus nastavit adresu DNS serveru ručně (třeba gůgláckej má IP 8.8.8.8) nebo jiný jaký chceš a co to udělá. To že bliká symbol antény na většině routerů znamená, že jede lokální wifina (k ničemu, pokud nejsi připojený, router jen switchuje), tebe by mělo zajímat zda svítí (správnou barvou) WAN (často bývá u toho symbol zeměkoule).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Zavolej providerovi, pravděpodobně jde o výpadek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WinkieSluka

Podle mého názoru bych informoval poskytovatele připojení k internetu, ten vám už pořadí jak na to 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek