louhra

Připojení internetu ze satelitu.

Je možné připojit internet k satelitu?

Nejlepší odpověď
.

pokud vim, tak to jde jednostranne. tudiz ze satelitu data prijimate velkou rychlosti, ale odesilate data malou rychlosti pres napr. telefonni linku.

tak se divam, ze je snad uz mozne i oboustranne pripojeni – http://www.pa­rabola.cz/clan­ky/93/netsystem-internet-pres-satelit-zdarma/

Další odpovědi
GangstaHelper

Možné to je.

V internetu neexistuje jednosměrné spojení: Data, která si stahujete v podstatě nestahujete, ale jen přijímáte. Vzdálený server Vám je posílá na požadavek, jenž Váš počítač musí nejdříve odeslat. Odsud nutnost obousměrné komunikace (i kdyby přes jiný typ spojení).

http://www.sat­centrum.com/clan­ky/156/jednos­merne-satelitni-pripojeni-k-internetu/

http://www.sat­centrum.com/clan­ky/158/obousmer­ne-satelitni-pripojeni-k-internetu/

anonym

doporucuji clanek „Satelitni internet pro vsechny“ ktery je z brezna roku 2010

drive byl satelitni internet jen experiment pro par blaznu kteri voli cestu nejvetsiho odporu 🙂 … ale dnes uz je situace preci jen o dost lepsi. Satelitni internet neni zavratne rychly, ani zavratne spolehlivy (kdyz spusti dest a kroupy napriklad). Ve srovnani s jakymkoliv jinym pripojenim (zvlaste pak optickymi kabely nebo i adsl) je satelitni internet velmi drahy a relativne pomalejsi … ale je to zajimava moznost pro ty kteri jsou prilis daleko civilizaci aby meli moznost poridit jakekoliv jine internetove pripojeni.

v odlehlych oblastech vzdalenych civilizaci
zvazte moznost pripojeni skrze mobilniho operatora, alespon jeden ze tri dostupnych bude mit doufejme rozumne pokryti i ve vasi technologiemi nedotknute usedlosti v horach 🙂 … opet, neni to nic zavratne rychleho, ale nevysaje vam to z kapsy rodinny rozpocet a na maily nebo chatovani to bohate staci.

--- jinak tedy zpet, pesimisticky optimisticky ladeny clanek o aktualni moznosti pripojeni pres satelit je zde, preji prinosne počtení

Zdroj: http://www.in­ternetprovsechny­.cz/clanek.php?cid=225