Pokročilý

Přílišné chlupatění u mužů

Mám 36 let a za poslední rok jsem si všiml (a ne jen já), že jsem hodně začal po celém těle chlupatět. Čím to může být způsobeno a jak se tomu dá zabránit?
Doplňuji:
Doplňuji otázku na základě odpovědi Páji. Posilovat jsem nezačal a neberu žádné léky ani anabolika apod..
Někde jsem četl, že velké procento lidí (i mužů) má toxoplazmozu, aniž o tom ví a prý se to projevuje zvýšenou tvorbou nějakých hormonů. Nevíte někdo, zda i toto může být příčinou? Případně, jak se ještě toxoplazmoza projevuje?
Předem díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nezačal jsi posilovat a brát anabolické steroidy? Nebo léky?

Způsobuje to zvýšená hladina přirozených mužských hormonů - konkrétně androgenů (steroidní hormon, která stimuluje nebo ovládá vývoj a udržení maskulinních charakteristik).
Doplňuji:
Pokud je ten nárůst ochlupení opravdu výrazný, domluvte se s praktickým lékařem, ať Vám domluví návštěvu endokrinologa. Může se jednat o problém v produkci hormonů, tedy problém s některou z endokrinních žláz.

Další odpovědi:

Pokročilý

Zabránit se tomu nedá,ale omezit v některých případech ano,léky(většinou pokoutnými a nedoporučovanými lékaři),myslím si že oficiální léky na to neexistují.Zkuste homeopatika.Ale záleží na každém případu,nevím jestli bude fungovat léčba přímo u vás,ale zkuste to.Doktora bych se ani neptal,řekne že je to normální a řešit to nebude.

Zlatý

Z kus smolu, horkou vodu a zvonec.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.