Marunka

Přikázání pohledávky

Standa v jedné odpovědi uvedl, že exekutor má na výběr z několika možností a mezi nimi i přikázání pohledávky.
Co to přesně znamená?
Děkuji

Odpovědi
standa

Zjednodušeně řečeno se jedná o ´obstavení´ účtu povinného s tím, že banka neumožní povinnému (=dlužníkovi), aby disponoval se svými penězi na účtě, a to až do výše dlužné pohledávky…

…pokud vás neotravuje čtení paragrafů, tak mrkněte níže do zdroje – § 303 a dále 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast6h3­.aspx