noen

Příjdu o příspěvek státu, když pronajmu svůj byt?

Dobrý den,
jsem majitelkou bytu, který chci pronajmout. Pobírám příspěvek na bydlení a rodičovskou. Byt chci pronajmout jen za náklady na něj. Posléze se budu stěhovat k příteli do většího i s dětmi.
Příjdu o dávky na stávajícím bytě? Můžeme žádat o příspěvky na bydlení na oba byty, když v jednom budu stále hlášena k trvalému pobytu i s dětmi a v novém bude hlášen přítel s dětmi?
Doplňuji:
Jde o to, že pokud budu svůj byt pronajímat jen za náklady, tak bych to měla sociálce hlásit a tudíž mi zvednou příjem. Jedná se mi o přídavky na děti a možný příspěvek o který chci žádat na novém bytě. Asi jsem to blbě popsala…je mi jasné, že nemůžu brát na byt, kde nejsem. Spíš mi jde o to, že i když na pronájmu nic nevydělám, že stát to veme, tak, že prostě vydělávám ;-(

Nejlepší odpověď
Funna

ty jsi dobrá…budeš pobírat prachy od státu a zároveň od podnájemníka?…so­ciální příspěvky jsou pro lidi, co nemají peníze, ne si „vydržují“ dva byty…samozřejmě, že teoreticky to samozřejmě jde…pokud budeš byt pronajímat „na černo“ a na úřadu budeš vykládat, že tam pořád bydlíš…jenže kdyby někdo přišel na kontrolu, když bereš ty dávky, tak to budeš muset všechno zpětně vrátit a ještě zaplatíš mastnou pokutu…a ještě se vystavuješ problému s podnájemníkem, protože když nemáš žádnou oficiální smlouvu, může být problém pokud nebude platit (uvědom si, že všechny spotřeby jsou napsané na tebe), něco v bytě poničí, nebo budeš chtít ukončit pronájem…to na něj pak budeš volat policii, které budeš těžko vysvětlovat, jak se tam dostal, nebo ukrajinské přátele??…pokud to pronajmeš oficiálně,tak to co bys dostala na dávkách si přidáš do podnájmu…a máš klid…ale dělej jak myslíš…
Doplňuji:
pokud budeš byt pronajímat opravdu jen za náklady, tj. jen za inkaso, nemůže ti stát říct, že máš další příjem, protože do příjmu se počítá jen nájemné…když se podává daňové přiznání, jeho součástí je jen nájem, ne celá částka, kterou ti podnájemník pošle…ale to musíš mít samozřejmě ošetřené ve smlouvě, tj. rozepsané, kolik je nájem a kolik inkaso, abys to poté mohla doložit, i když pronajímat byt za 0,– Kč je hodně podezřelé…

Další odpovědi
autacek

Nejde to jen teoreticky, jde to i prakticky. Bohužel, některé zákony jsou „na hlavu“ a vyčůranost našich spoluobčanů nezná mezí.

anonym

Kolegové veskrze odpovídají správně, já si myslím, že nějaký „uvědomělý“ občan se postará aby o tvém jednání někoho někde upozornil…

marci1

Pokud nebudete v bytě bydlet,nemůžete samozřejmě pobírat od státu příspěvek na bydlení. Jednalo by se o úmyslné podvodné jednání..

anonym

Jelikož jsi s přítelem asi už déle než tři měsíce, neměla bys už zřejmě dostávat nic, byt pronajmeš, tzn. že náklady za něj máš finančně zalepené, nemůžeš být na dvou místech, když pronajímáš, tak tam nebydlíš, takže pokud se pochubíš na sociálce tím, že pronajímáš, tak se tě zákonitě zeptají, kde tedy vlastně bydlíš a když řekneš, že jsi nasáčkovaná u přítele i s dětmi, nedostaneš nic, nikde jsem to nehledala, to je jen prostě podle mě, jak já si myslím, možná se pletu, logicky mi to tak nějak ale vychází.