dust8

Přijde vám úsměvné, že v německém Kauflandu jde plechovková Plzeň koupit za 25 Kč (0.99 eura) a v ČR běžně za ± 38 Kč?

Vyloženě výsměch pro Česko ne?

Když loni v listopadu premiér Petr Fiala (ODS) v Německu zjišťoval, že tam mají řadu potravin levnějších než v Česku, stala se symbolem jeho nepovedeného PR kousku Nutella. Stejnou pozornost přitom mohl vzbudit i jiný, pro Čechy snad ještě důležitější produkt: pivo. Zatímco plzeň v plechovce lze totiž v německém Kauflandu pořídit za pouhé euro, tedy necelých 25 korun, tak v českých obchodech cena atakuje 40 Kč.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/clanek/e­konomika-nutella-hadr-cena-plechovkove-plzne-v-nemecku-vas-zvedne-ze-zidle-40457879

Nejlepší odpověď
Drap

ne, nepřijde. Je to spíše k pláči.

Další odpovědi
elkon

Je to vizitka toho, jak to zde ti pětišmejdi vedou.

cappuccino

V Nemecku je ceske pivo vsude levnejsi, nejen v Kauflandu. I v obchodech s napoji.
Neni to nic noveho.

da ny

Ony jsou ty potraviny, pivo drogerie, stavebniny, nábytek levnější v Německu, v Polsku i v Anglii, v Rakousku, nejen v rámci stejného obchodního řetězce.
Jo, je to k pláči a to mají vyšší příjmy, než Čech.

zjentek

úSMĚVNÉ, INU, JAK SE TO VEZME, URČITĚ JDE O DROBNOU NUANCI, KTERÁ V DŮSLEDKU MŮŽE VÉST KE ZRODU ZASE NĚJAKÉHO TOHO „filozofa“ s mnoha fanoušky z lidu (omluvím Caps Lock), děkuju.

zjentek

Duste je to mnohem horší odposlechl jsem názor adolescentů při nákupu v Globusu tak jeden si stěžoval o 15 kč cosi dražší na čež další dva pohotově vysvětlili "hej 15 kaček jako to nic nemáš tywole to je vlastně úplně stejné jako když si koupíš to o 15 levnější a kde máš tu kvalitu heh tywole PATNÁCT🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ tak co tu trapníš, jako?!

Tak takhle nějak je „společnost“ v ČRdeli DLOUHODOBĚ vychována (školství, rodina, společenský život). Děkuju.

Dochy

Drap: „k pláči“ – souhlas
elkon" „pětišmejdi“ tak tady asi souhlasit nebudu. Rozhodnutí konkrétních obchodních společností. Spotřební daní to asi nebude, když piva v podobné „síle“ lze koupit cca od 10–12kč, výrobní náklady budou také stejné, pkkud jde o stejné pivo ze stejného pivovaru, takže rozdíl je opravdu jen v cenotvorbě.