Kelly2012

Přijde dopis danému člověku, když bude napsané na obálce jenom město a stát?

(nebude tam napsaná ulice a číslo domu)

Nejlepší odpověď
www

Záleží na velikosti toho města. Pokud to bude ‚město‘ s pár obyvateli na ploše xy a jen jeden či dva obyvatelé stejného příjmení i jména, PSČ, pravděpodobně adresáta doručovatel najde.

Další odpovědi
zjentek

známý mi posílal pohled do států, napsal tam mé jméno a chicago , Illinois ..fakt to nepřišlo, nechápu ,)

anonym

Pochybuji. Jediné řešení by v takovém případě bylo, že by se jednalo o tak neobvyklé příjmení, že by se v městě (místě) vyskytovalo pouze jednou. Pokud jde o běžné příjmení, tak by dopis zřejmě skončil u prvního člověka s takovým příjmením, na kterého by pošťačky při rozdělování pošty narazily. Adresa má být úplná, aby bylo možné zásilku doručit. Pokud bys napsala alespoň něco takového jako např.: druhý dům od samoobsluhy, nebo pátá bytovka za radnicí, 3. patro, tak by šance byla.