Keyssi

prihlaseni na pracovní urad – sankci vyrazeni

ahojky,čauky, ví prosím někdo, zda je mozne se prihlasit na pracak,prestoze probehlo k sankcnimu vyrazeni prd par mesici?dkuji za odpoved:))

Nejlepší odpověď
brillant

Pokud jste byla vyřazena z evidence uchazečů pro maření součinnosti, je zastavena výplata podpory v nezaměstnanosti a opětovné zařazení do evidence je možné až po uplynutí 6 měsíců ode dne vyřazení. V případě, že se vám po vyřazení nepodaří nastoupit do nového zaměstnání, jste povinna si hradit sama zdravotní pojištění – 1.080 Kč měsíčně a tato doba není náhradní dobou pro důchodové pojištění.

Další odpovědi
hanulka11

Při vyřazení z evidence úřadu práce může být občan znovu zařazen mezi uchazeče o zaměstnání po uplynutí doby 6 měsíců. Přitom je zapotřebí sepsat novou žádost o zprostředkování zaměstnání.

Častými důvody pro vyřazení z evidence úřadu práce jsou zejména odmítnutí nastoupit do vhodného zaměstnání, výkon nelegální práce, odmítnutí veřejné služby, odmítnutí nastoupit na dohodnutou rekvalifikaci či maření součinnosti s úřadem práce.

http://finexper­t.e15.cz/vyra­zeni-z-evidence-uradu-prace-se-prodrazi