Ellovin

Přídavky a status studenta – nárok na přídavky?

Dobrý den dcera chce dělat státnice v lednu a od září nastoupit na magistreské studium. jak to bude do té doby? bude si muset platit pojištění a bude mít nárok na přídavky na děti?

Odpovědi
člověk

jestli jsem dobře pochopil rok 09–10,skončí v červnu a dcera jej dokončí příští rok,kdy začne ZASE školu,
podle mne na tuto roční přestávku bude potřebovat soc a zdrav.pojiště­ní,takže doporučuji,se nahlásit na prac uřad od
1.7.2010,jinak by měla roční peuzu v pojištění a nusela by sama platit
nehledě,také by jí scházel jeden rok pro přiznání důchodu,