Dionizo

Přiberu po velkem množství zeleniny?

Ahoj mám otazku, velmi často zobám zeleninu. Kždou chvíly si musím udělat mraženou zeleninu(samoz­dřejmě ji vařim ve vodě).. Přiberu po ni? Děkuji

Nejlepší odpověď
Mia.F

Nikoliv. Zhubnete. Zelenina obsahuje velmi malé množství živin a velké množství vlákniny, takže Vámi projde rychleji než ostatní jídlo, což znamená, že i z toho mála živin využijete minimální množství.

Tím, že budete jíst jen zeleninu, si navíc zaděláváte na velmi vážné zdravotní problémy – v zelenině jsou převážně sacharidy, ale vaše tělo potřebuje také tuky a proteiny ke správnému fungování. Také hrozí předávkování vitamínem A, vlákninou (což způsobí velký průjem), atd atd…

Pochud chcete být veganem, musíte do jídelníčku zařadit alespoň také luštěniny. Pohledejte po internetu, vyvážených veganských jídelníčků je tu spousta.

A pokud opravdu trváte na tom, že po celý zbytek života chcete jíst už jen mraženou zeleninu, alespoň si jí vždycky orestujte na olivovém oleji nebo klasickém sádle, ať se zvýší obsah tuků a energická hodnota vašeho pokrmu.

Další odpovědi
Funna

to jsou ale dotazy…o všem se dá přibrat, vše obsahuje kcall, pokud sníš denně tunu zeleniny tak i po ní přibereš…to by např slon nejspíš zahynul, když nic jiného nežerte…
pokud tě to tak trápí…založ si energetickou kalkulačku a zapisuj si co sníš…a hned zjistíš, jestli jíš hodně, nebo málo…kalkulaček je spousta…např.
http://www.svet-potravin.cz/ka­loricka-kalkulacka.aspx

anonym

Nevím, čemu říkáš velké množství zeleniny, ale z různých zdrojů se dá snadno zjistit, že některá zelenina je více a některá méně výživná. Tak co ti to říká?