BladeCZE

Uvažuji správně, že lékař zapíše do zdravotní karty určitá zdrav. omezení, takže se je doví event. další zaměstnavatel?

Při zdravotním posudku o omezení zvedání břemen, dostane se tohle omezení i k případnému dalšímu zaměstnavateli?

Hádám že se to zapíše do karty pacienta a pri zdravotním posudku je to zapsané ve výpisu karty. Myslím si to správě?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
elkon

Jde o zdraví pacienta, tak je logické, že by to měl zaměstnavatel znát. Není možné, aby u jednoho zaměstnavatele měl člověk jinou zdravotní kartu, než u jiného. To zavání podvodem a nějakou vychytralostí.

Další odpovědi
Kelt

Ale nezapomeň, že tě tím vlastně chrání. Nebudeš tam mít nic napsané, zaměstnavatel tě přijme, abys zvedal břebena, ty budeš mít úraz a budeš se se zaměstnavatelem soudit a on řekne. Ale on žádné omezení neměl a nic mi neřekl.
Pokud do zatajil, já jako zaměstnavatel nenesu žádnou vinu.