Bess

Při vyřazení vyletí otáčky, co to může být?

Po natankování jsem nastartovala a otáčky ihned na 2000, při přidání nebo puštění plynu auto cukalo. Po cestě při vyřazení otáčky vyletěly až na 4000. Zhasla jsem motor a znovu nastartovala a opět byly na 2000. Ovšem za cca. 40 kilometrů byly otáčky po vyřazení zase v normě.
Co by to mohlo být? Stalo se to opravdu po natankování plné nádrže, mohl být benzín nekvalitní?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Příčin může být více, ale benzín asi na vině nebude. Měl jsem podobný problém, na vině byla řídící jednotka, resp. vadný snímač otáček. Chce to dát na diagnostiku.

Další odpovědi
plavcik

Vadný snímač otáček, netěsnost někde v dodávce paliva, nebo spíš vzduchu do motoru, vadná váha vzduchu. Příčin může být několik.
Špatný benzín si moc nemyslím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.