Zlatý

Při renovaci starých poškozených vnitř.omítek se mi osvědčil níže uvedený postup. Je tak možné "omítnout" i sádrokarton?

Postup opravy omítek:
- starou omítku jsem zbavil staré výmalby, odmastil mýdlovou vodou (nebo saponátem)
- provedl penetrační nátěr
- stěnu natáhl lepidlem a do něho vložil perlinku (a přidal tenkou vrstvu lepidla tak, aby se perlinka zcela zakryla)
- po zaschnutí jsem natáhl omítkovou směsí (Hasit) a pěkně zatočil filcem

Šel by takhle stejným způsobem sjednotit („omítnout“) i snížený podhled ze sádrokartonu. Máte někdo takovou zkušenost? Copak o to, udělat to půjde snadno, ale mám obavu, aby se to časem neloupalo?
Díky za Vaše názory a hlavně zkušenosti.

Doplňuji:
Konstrukce pod sádrákem je udělaná festovně, de facto jako klasický sádrokartonový strop... takže nosnost na to má.
Tak já to tam asi dám...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Viděl jsem takto udělaný strop asi po třech l=tech, nebyly znát žádné změny.

Další odpovědi:

Zlatý

Záleží na tom po kolika cm jsou úchytky toho sádroše.Moc jsem se sádrošem nedělal,ale když už jsem dělal,tak jsem těch úchytek dal víc-aby to bylo festovní,mám rád jistotu.Pokud je takováto jistota,tak omítka i silnější nevadí..

Bronzový

Tak se to i často dělá, sadrokartonová stěna je rovná, omítkové směsi stačí jen malá vrstva a ta tam udrží.

Bronzový

Já bych se ani tak nebál odloupání,jako zlomení toho sádrokartonu,jako nosného media.Prostě jak je přidělán,jak je silný apod.Ale když je to podhled,tak se asi nanesení nějaké těžké omítky na něj už nepředpokládá.

Diskuze k otázce

Zlatý

Pájo

Spíš nevím, jestli i ten sádrák natáhnout lepidlem (+ perlinka) a na to omítku/štuk Hasit v tenké vrstvě.... nebo jet bez lepidla a perlinky jen tím Hasitem (nebo obdobnou směsí)přímo na sádrokarton?

Zlatý

mojitek

já bych řekl že v tomhle případě by byla perlinka s lepidlem zbytečná.Důležitý je aby to bylo napenetrovaný.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.