zjentek

Při jakých mrazech hynou blechy, všenky, čmelíci, klíšťata a ostatní tito paraziti?

Žažili jsme „tuhý“ týden, tak budeme mít letos od nich klid?

Jen pro upřesnění- to, že tito paraziti přežijí až 50° mrazy platí i v případě, kdy jsou někde venku, v přírodě, mimo tělo hostitele?

kAT: hmyz a paraziti.

Nejlepší odpověď
Drap

Nebude klid. Tento hmyz je schopen přežít i mrazy kolem 50 stupňů.
Samozřejmě, platí to i v přírodě.Jsou k tomu přizpůsobeni. Třeba klíště nás sice teď nenapadne, ale stačí jak se rozjaří a teploty částečně vzrostou, stávají se aktivní.