bolak

Přežil by žralok na planktonu?

Kdyby se v něm pohnulo svědomí a z vlastní vůle se rozhodl, že nadále bude žít v míru a živit se pouze planktonem, bez zabíjení?

Nejlepší odpověď
kapka

Žralok velrybí, největší druh, se živí planktonem. Ale z pohnutky svědomí to teda nebude, no. :D:P

Další odpovědi
beer

Už jenom z toho důvodu, že nemá vyvinut žádný mechanismus k lovu a filtrování planktonu, žádný dravý žralok by to nepřežil. Nehledě k vnitřním orgánům..
Různé druhy žraloků se liší mj. příjmem různé potravy, k čemuž musí být kompletně vybaven.
Přejít na jinou potravu může tedy jen dlouhodobým přizpůsobováním – evolucí.
Studium
Doplňuji:
Edit: …vybaveni..

Ivory

Moc tomu nedávám, plankton by pro něj bylo málo, přes den určitě sní něco nad 1 kg masa, plankton by byl jed.....