Avatar uživatele
bolak

Přežil by mravenec, kdyby spadnul z výšky 100 metrů?

A nemyslím Ferdu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, hanny 2, Katusa, jiriii, Damiana, Larissa, briketka10, Klára K. před 4086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BANAN93

Odpoveď byla označena jako užitečná

když schodíš toho okřídleného (budoucí královnu) tak 100%

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak já tvrdím že brabenec by dopadl rychleji a dříve než kilogramové závaží!!! v atmosféře Země. Ve vakuu by dopadl brabenec i kilogramové závaží zároveň !!.

Vzhledem k jeho hmotnosti by ale kinetická energie při dopadu byla velmi malá.
Zjistil jsem že brabenec váží cca 0,004 g, tak by jeho kinetická energie při dopadu byla pouze 0,000981 J což odpovídá cca tlaku 1 g/ cm2. Navíc by se zde projevil odpor vzduchu takže síla na něj působící při dopadu by byla ještě o něco menší. Mám za to, že by přežil i ten jeden gram tlaku na své tělo. Mravenec unese až 50 x větší váhu než on váží. Takže cca 0,2 g. Z toho vyplývá že i to gramové závaží by mu dělalo potíže ho ze sebe shodit, ale zřejmě by ho nezranilo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ar

Při jeho hmotnosti, by bylo přístání měkčí než přistání parašutysty na klasickém padáku a ten jak víme taky přežije. Tedy většinou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

To je fakt super otázka!A co takhle dilema o nesmrtelnosti chrousta?
bolaku – Ty mně fakt bavíš !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ty mě fakt bavíš! 🙂 🙂 Asi by to mlasklo a rozpláclo by se to stejně, jako každý živý tvor spadlý z té výšky:-) Už jsi někdy přemýšlel nad tím, proč mlčí ryby? Ty na to určitě přijdeš!:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiriii

Určitě by to přežil pokud by teda nedostal infarkt z té výšky 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Hm, tak mosojova odpověď vypadá věrohodně, ale musíme ještě pár měsíců počkat, pak to ověřím.

před 4086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hanny: to s tím chroustem, to sem ale nepokládal já, ne?

pusinka50: a to si slyšela kde že ryby mlčej? > http://www.you­tube.com/watch?v=BMcRByH­zDTc

před 4086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

bolaku – asi ne,ani nevím,jestli se na chrousta tady někdo někdy ptal,to mně jen tak napadlo!

před 4086 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek