bolak

Přežil by mravenec, kdyby spadnul z výšky 100 metrů?

A nemyslím Ferdu.

Nejlepší odpověď
BANAN93

když schodíš toho okřídleného (budoucí královnu) tak 100%

Další odpovědi
mosoj

Tak já tvrdím že brabenec by dopadl rychleji a dříve než kilogramové závaží!!! v atmosféře Země. Ve vakuu by dopadl brabenec i kilogramové závaží zároveň !!.

Vzhledem k jeho hmotnosti by ale kinetická energie při dopadu byla velmi malá.
Zjistil jsem že brabenec váží cca 0,004 g, tak by jeho kinetická energie při dopadu byla pouze 0,000981 J což odpovídá cca tlaku 1 g/ cm2. Navíc by se zde projevil odpor vzduchu takže síla na něj působící při dopadu by byla ještě o něco menší. Mám za to, že by přežil i ten jeden gram tlaku na své tělo. Mravenec unese až 50 x větší váhu než on váží. Takže cca 0,2 g. Z toho vyplývá že i to gramové závaží by mu dělalo potíže ho ze sebe shodit, ale zřejmě by ho nezranilo.

Ar

Při jeho hmotnosti, by bylo přístání měkčí než přistání parašutysty na klasickém padáku a ten jak víme taky přežije. Tedy většinou.

hanny 2

To je fakt super otázka!A co takhle dilema o nesmrtelnosti chrousta?
bolaku – Ty mně fakt bavíš !

pusinka50

Ty mě fakt bavíš! 🙂 🙂 Asi by to mlasklo a rozpláclo by se to stejně, jako každý živý tvor spadlý z té výšky:-) Už jsi někdy přemýšlel nad tím, proč mlčí ryby? Ty na to určitě přijdeš!:-)

jiriii

Určitě by to přežil pokud by teda nedostal infarkt z té výšky 😁

bolak

Hm, tak mosojova odpověď vypadá věrohodně, ale musíme ještě pár měsíců počkat, pak to ověřím.

bolak

hanny: to s tím chroustem, to sem ale nepokládal já, ne?

pusinka50: a to si slyšela kde že ryby mlčej? > http://www.you­tube.com/watch?v=BMcRByH­zDTc

hanny 2

bolaku – asi ne,ani nevím,jestli se na chrousta tady někdo někdy ptal,to mně jen tak napadlo!