Bronzový

Přežijí lekníny zimu v jezírku, nebo se musí uklidit např. do sklepa ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já jen pro úpnost dodám zdroj, ze kterého Mili@ čerpala

http://www.lekniny-janelias.cz /…

Další odpovědi:

Bronzový

lekníny můžeme přes zimu nechat i v jezírku, které není ani zdaleka tak hluboké. Je ovšem třeba, aby bylo alespoň zčásti (lépe, když úplně) zapuštěno v terénu a k tomu shora zakryto například rohožemi z pěnového plastu nebo jiným levnějším materiálem - senem, slámou, suchým listím a pod. Pak stačí i necelých 20 cm vody nad substrátem s rostlinami. Protože vodě v nádrži v tomto případě buď vůbec nedovolíme zamrznout, nebo ji necháme zamrznout jen tence, odpadá starost s ochranou nádrže proti roztržení - dřevěné trámky na hladině jsou zbytečné. Dbáme na to, aby mezi izolačním materiálem a vodní hladinou byla vzduchová vrstva. Izolační schopnost se tím zvýší a rostliny i případní živočiši ve vodě mohou lépe dýchat.

Zlatý

hodně záleží jak máte hluboké jezírko, čím hlubší tím lepší ,protože pokud je hluboké tak kořeny nezmrznou

zde si přečtěte

http://www.lekniny-janelias.cz /…

Bronzový

Lekníny rozhodně nechat v jezírku.Vyjímají se cca po 3 až 4 letech kvůli rozřezání rozrostlého oddenku na jednotlivé rostliny a jejich rozsazení.

Pokročilý

Já mám jezírko ve tvaru trychtýře. Největší hloubka je cca 80 cm. Nechávám tam lekníny zasazené v kbelíku od marmelády s navrtanými dírkami a ostatní rostliny. Nechávám tam i rybičky (karasy). Dno nečistím od spadaného podzimního listí. Veškrou údržbu pak provádím cca v polovině května, kdy se v kolonii pouští voda. T.j. čištění dna, rozsazování rostlin atp.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.