Přestavba kotle na tuhá paliva. Jaký je ideální hořák?

Máte zkušenosti v této oblasti? Děkuji

Odpovědi:

Zlatý

Na co ho chceš přestavět ? Na plyn, naftu, nebo na mazut ?

takový ten hořák s dvojím spalováním.........spálí všechno od dřeva, briket, pelet až po staré oblečení, koše s odpadky aj. a hlavně nesmrdí a z komína nejde dým.
Viděla jsem to i krmit i použitýma pneumatikama :(( ..........přijde mi to jako dobrý univerzální hořák.

Stříbrný

otázka je na jaké palivo. A pozor na komín, ne každý komín lze použít na jiný druh paliva.,např pro kapalná a plynná paliva musí být komín vyvložkován. atd...

Pokročilý

A k tomu i přestavba komínu, že? Protože dnes komíny jsou vždy určené jen pro určitý provoz. Teď jsou plastové komíny, pokud nebude se topit pevnými palivy, místo 5 let zaručuji záruku 10let na montáž. Je to díky kvalitě výrobce a osvědčení. Komín se musí revidovat každý rok, jen si neumím představit, jak někdo mění každý rok ten komín.
Nejlépe je nejlepší nyní komín od Českého výrobce Almeva tedy on je Švýcarský v kooperaci, ale vyrábí to Češi, takže není s díly žádný problém, hlavně to mají vymakané o proti ostatní výrobcům vlastní zkušenost. Výrobci kotlů sice dávají komíny, ale bohužel i s tím je spojené to, že nejsou vymakané.
Třeba rozdíl je kvality toho plastu a odolnost, pak trojtěsnění ve spojích. Hlavně už počítají s normami na další roky, takže v budoucnu nejí problém. Další věc, je, že mají super servis, který je bezplatný. Další je skutečná bezpečnost a prvky. Další je, že každý rok se musí dělat revize, takže revizní technik dělá díru na sondy. Tady nemusí nic navrtávat a lepit!
Tak k tomu kotli. Dřevo, uhlí je jiný rošt, i když dnes už jsou universální. Záleží jaký kotel konkrétně a jaký výrobce. Také je důležité, jaký je u toho ve skutečnu i servis. Někteří výrobci dávají bezplatný servis až mnoho let. Což je výhoda, něco se porouchá a přijede docela rychle servis a neplatí se nic. A oprava je pak o rychlosti i.
Hořák? Takže plyn, olej a pod? Pozor tedy, aby se nezměnili podmínky nasávaného vzduchu a hlavně i odtah spalin přes komín!!! A hlavně revize s ověřením toho technika, že skutečně je i oprávněný provézt tu revizi konkrétně tomu kotli a komínu! Ne každý to může dnes provézt.

Já mám kotel upravený téměř na vše a co hlavně i komín, který umí udělat své. newjlépe kombinace a nebýt závislý člověk jen na jednom. pak mám i eko kotel, který nepotřebuje mnoho na spalování, blízko se vyrobí medium, které pak se mění na teplo v něm. Získávám to z okolí právě. Ale testuji zatím úspěchem. už jezdí na to motorka auto, tak teď ještě,aby celý dům a bude vystaráno od všeho.

Pokročilý

právě probíhá pragotherm. na veletrhu jistě najdeš správnou odpověď i na tak nejasnou otázku

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.