Přes co se dá nabít mobil v cizině?

V cizině mají jiné zásuvky než u nás, co je potřeba vzít, aby se dal mobil v klidu nabít i v cizině? Myslím konkrétně Itálie Ischia.

Drap: A kterou byste doporučil? To vím, že něco takové je potřeba.

Nejlepší odpověď
Dochy

Jak píší kolegové… S dvojkolíkovou zástrčkou (rádio apod.) by neměl být problém. Ev. je možné se zeptat jakou normu používají v konkrétním hotelu…
Pěkný přehled o používaných zásuvkách je tady:
http://zasuvky­.hw.cz/index.php

Další odpovědi
Hlada

Dvoupólové zástrčky jsou stejné, jako u nás. Zásuvky jsou Schuko.

Zdroj: http://zasuvky­.hw.cz/index.php?kod_ze­me=IT

autacek

S klasickou vidlicí od nabíječky či holícího strojku nebude patrně problém, nicméně vždy je to tak trochu loterie, kam se zrovna dostanete. Osobně bych to risknul bez redukce.

https://www.i­talieonline.e­u/cs/zasuvky-v-italii-793.htm

dubraro

Standardní nabíječka k mobilu (úzká se dvěma kolíky) vám v Itálii bude pravděpodobně fungovat.
https://www.i­talieonline.e­u/cs/zasuvky-v-italii-793.htm

led

Je niekoľko možností zapájať sa do zásuviek na celom svete.
1 – použiť univerzálnu redukciu s výsuvnými kolíkmi https://www.na­y.sk/solight-pa42-cestovny-adapter-150-krajin
2 – urobiť káblovú redukciu – kábel so zástrčkou požadovaného typu a pohyblivú zásuvku „nášho domáceho typu! http://www.elektro-material.sk/fot­ky28558/fotos/_vyr_995­44sa-1SA-1.png
3 – nelegálna redukcia – kabel so zásuvkou typu ČSN a na druhej strane voľné izolované žily s pocínovanými koncami "drôtov“, ktoré „pichnete“ do zásuvky (miesto zástrčky) Pozor, nie je to povolené, ale v prípade núdzového riešenia sa to používa. Videla som tak zapojenú aj rozvodňu 3×380V… Nezapájať holými rukami, nebezpečie úrazu elektrickým prúdom!
Pamätníci z čias bakelitového praveku si možno pamätajú aj redukciu so žiarovkovým závitom E27 a dvoma bočnými výstupmi na 2 dvojkolíkové zástrčky a navrchu bol vnútorný závit na žiarovku so rovnakým závitom (v starých filmoch je to ešte občas vidno) to bolo naozaj univerzálne do celého sveta.

Brblal

Velmi se osvědčilo, že lze nabíjet mobil přes USB zásuvku napětím 5 V.
Ideální je to v autě (autonabíječka s USB konektorem), nebo v cizině.

USB konektory mají všechny nové mobily, bude to takový standart už za pár let.

Drap

Vhodnou redukci

Arne1

Tenké dvoukolíkové zástrčky jdou strčit všude, i do extravagantních anglických zásuvek. Výjimkou jsou zásuvky americké (ploché kolíky blíže u sebe), tam bude nutná redukce.

Edison

Konkrétněji: V Itálii do zásuvek lze připojit běžné dvoukolíkové (tř. II) vidlice s tenkými kolíky (do 10A). Stejně tak ve Švýcarsku, která má zásuvky podobné těm italským. Takže s Evropskými přístroji tř. II do 10A nejsou problémy. Potíž by mohla vzniknout s noteboookem, u kterých někteří výrobci užívají zdroje tř. II, tedy dvouvodičový přívod, zde problém není, a někteří užívají zdroje tř. I, tedy silnější kolíky a třívodičový přívod. I zde existuje poměrně jednoduché řešení: Zakoupit dvouvodičovou přívodní šňůru k holícímu strojku. Vzhledem k tomu, že se vyrábějí buď s plastovou nebo gumovou koncovkou do přístroje vybrat tu gumovou. Pak tu stranu, co se zapojuje do přístroje v délce vybrání rozříznout nožíkem – netřeba se čehokoli obávat. Šňůru pak za užití mírně větší síly zapojit do zdroje. Opět netřeba se obávat. Drží skvěle, kontakty mají stejné průměry. Já to tak mám na několika věcech a jezdím s tím po celé Evropě. Jedna z výhod je, že si vyberu délku šˇmury podle potřeby a je podstatně skladnější.

led

Dochy problém je napríklad vo Veľkej Británii kde je použitá aj bezpečnostná krytka a bez 3. kolíka tieto krytky sa neodsunú. Tu sa používala „finta“ s drevenou paličkou, alebo šroubovákom a takto sa naraz zasúvali 3 „kolíky“, je to síce v rozpore s bezpečnostnými a elektronormami ale fungovalo to…

Dochy

Dotaz byl na Itálii, kde se podle všeho používá „Německá“ SCHUKO zásuvka. V UK mají hranaté kolíky a naše zástrčka se tam ani strčit nedá. (někde v hotelích mívají zásuvky univerzální, kde se dá strčit jak UK hranatý dvojkolík, tak náš kulatý – ale to je jen zásuvka pro holící strojek apod.)

a led: Bacha. Nikomu, zvlášť člověku s velkou pravděpdoobností bez el. kvalifikace, bych nedoporučoval dělat si kabelovou redukci, nebo dokonce onu „nelegální redukci“ – je to opravdu o hubu, jak pro něj, tak pro Tebe. Bohužel je spousta lidí, kteří jsou schopní se do toho pustit a nechat se zabít či zabít někoho dalšího.

led

V Taliansku majú viac typov zásuviek, nájdete SHUKO ale nájdete aj tie radové s 3 dutinkami vedľa seba
Káblová redukcia je v praxi úplne bežná
Nelegálna redukcia – presne preto píšem o nelegálnej redukcie a je tam to varovanie. Počas ciest po svete som ich videla veľa, dokonca aj v profesionálnych podmienkach
Tá objímka sa ešte do nedávnych čias aj predávala.

Ale najviac sa mi osvedčila tá redukcia s výsuvnými kolíkmi.

autacek

Ale prosimtě, Kramný to prý zvládl na jedničku, tak že z toho zase takovou vědu nedělej.

Hlada

Řekl sudí.