Jrkuft

Je přejetí psa při couvání vina řidiče?

Jak je to přejetím psa při couvaní na parkovací místo?
Samozrejmě pokud se podívám zda je volno a při couvaní tam vběhne pes.
Je to vina majitele nebo moje?
Případně můžu mít za to nějaký postih nebo spíš majitel psa, že ho neuhlídal a poškodil mi auto?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Já ti odpovím trochu jinak. Neber to nijak zle. Když budeš couvat a přejedeš dítě, které se vymklo mamince z ruky, kdo za to může? A navíc ti poškodí auto.
Řidič je povinen při couvání..... a pokud ne, musí si zajistit znalou osobu…
Ale jak říkají ostatní je mnoho faktorů pro a proti.

Další odpovědi
Lamalam

Majitel měl psa hlídat, to je jasné, ale za auto je odpovědný řidič, i když zrovna couvá.

gecco

Nelze jednoznačně odpovědět – záleží na mnoha okolnostech, které nezmiňuješ…
😉
Za psa někdo zodpovídá, stejnětak je řidič povinen zajistit bezpečné couvání…

honza19hk

pes má být hlavně na vodítku.

Kryšpín

Při couvání řidič nesmí ohrozit ostatní účastníky silničního provozu na pozemních komunikacích. Dále podle mého je nějaký důkaz, že tam psisko vběhlo, pániček možná tvrdí něco jiného a dále bude záležet na tom kdo má větší měšec na solidního advokáta, neboť příp. přejeté psisko které má jakousi rasu a pániček má k němu velmi kladný citový vztah může při případném odškodnění podle nového OZ vyjít na pěkný balík