Fun-Tomas

Přehlášení auta na přítelkyni SPZ + zákonná

Chci si do rodiny koupit druhý auto a staré přehlásit na přítelkyni. Jdou zanechat na autě staré SPZ, když je přítekyně ze stejého města? Správní poplatek budu platit i tak 800Kč za příhlášení auta? Musím auto odhlásit a přihlásit, nebo jen přehlásit? Také ještě mohu si nechat napsanou pojistku (zákonnou) na sebe, i když auto bude psané na přítelkyni, nebo pojistku zrušit a udělat novou? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

SPZ se mění jen při stěhování mezi okresy. Přehlásit: Budete potřebovat nějakou smlouvu, předpokládám. Proč ho vůbec chcete přehlašovat? Pokud má zůstat „rodině“, řekl bych že je to zbytečnej vopruz.
Odhlásit a přihlást, ale splnou mocí to jde myslím najednou. Odhlášení se ani neplatí, jen se odevzdá vyplněnej formulář. Pojistku: Nevím. Připadá mi jednodušší a rozumnější pokud bude jiný majitel a provozovatel vozidla, tak ať si i na sebe uzavře pojistku.

anonym

  1. Pojistku lze zrušit a pojišťovna vrátí poměrnou část.
  2. Je možné platit pojistku za někoho jiného.

-
Pokud převedeš auto, tak bych to udělal i s povinnostmi.

cukrar

Některé rady jsou špatné.
Pokud je přítelkyně ze stejného města, značky jí zůstanou.
Ano, správní poplatek uhradíte v částce 800Kč.
Na registru se musí vozidlo odhlásit a dohlásit, vše v jednom čase, pokud budete mít doklad z evidenční kontrole.
Pojistku je lépe zrušit a přítelkyně si uzavře novou, i když to nemusí..

martinnovick

Fun-Tomas:
Doporučil bych vám si nechat vozidlo v rodinně. Zbytečné přepisovat.
O povinném ručení najdete informace tady http://www.klik­pojisteni.cz/za­nik-povinneho-ruceni-1/
kapitán:
Zapomněl jste doplnit 0 Kč za zaplacení EKO daně, pokud nemáte starý vrak tak neplatíte EKO daň, tak tady pána nestrašte.