pplisekk123

Zrušení auta a jeho pojistky

Zrušila jsem pojistku u auta ke dni16.12.09protože už není pojízdné a chci ho zlikvidovat,ale teď mi někdo řekl,že když ho neodhlásím což jsem zatím neudělala,pla­tím300Kč za každý den,je to tak?Mě totiž říkala paní u konce pojištění že tak musím učinit nejdéle do roka.

Nejlepší odpověď
standa

Pokuta vám bude hrozit, ale jen cca 50 Kč / den (viz zdroj níže).

Urychleně si tyto záležitosti dejte do pořádku, nejlépe tak, že osobně navštívíte pobočku konkrétní pojišťovny (kde je auto zákonně pojištěno) a zde se s určitostí dozvíte CO a JAK dál…
Doplňuji:
To cukrar:

…to je sice chytrá rada 🙂, ale do doby než pojišťovně oznámíte zrušení/přerušení pojištění, tak povinnost uhradit dlužné pojistné trvá, i když auto budete mít doma na dvorku – pozornému čtenáři doporučuji podívat se na ustanovení § 12 Zánik pojištění odpovědnosti zákona č. 168/1999 Sb.

Zdroj: http://sa-apl2.ckp.cz/

Další odpovědi
cukrar

Doporučil bych zákon 168/1999 § 1, kde je napsáno kdy musí být vozidlo pojištěno. Takže závěr je, NEMUSÍTE MÍT VOZIDLO POJIŠTĚNÉ, ale nesmíte ho provozovat. Musí stát na soukromém pozemku. Aby jste se vyhnula problémům, doporučuji depozit za 100Kč.

Doplňuji:
Stando, většinou s Vámi souhlasím, ale
tazatel zrušil pojistku. Hotovo. ptá se co se stane, takže § 12 řeší jak ukončit
ale § 1 kdy pojistit. Pak máme ještě § 15 a depozit…
proto radím do depozita a neplatit

Zdroj: ICQ 55180641

Kamix

Taky jsme před nedávnem řešil zrušení pojistky a proběhlo to naprosto bez problémů. Postupoval jsem podle tohoto návodu https://kralmo­toru.cz/media/zru­seni-povinneho-ruceni-jak-jej-ukoncit , tak kdyžtak koukni, určitě ti to pomůže.