maruš

Předepsané lázně.

Nevíte,prosím,kolik se platí či doplácí na lázně,pokud mi je lékař předepsal.Jsem u VZP po operaci kyčelního kloubu.Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Dotaz: Pane doktore, chtěl bych jet do lázní. Co proto mám udělat, je to zdarma nebo se něco platí ? R.S.
Odpověď: Do lázní samozřejmě jet můžete, otázka je spíš " kdo to zaplatí". Z Vašeho dotazu ale není jasné, jestli trpíte nějakým onemocněním, které by Vás opravňovalo k cestě do lázní ze zdravotních důvodů. Pokud takové důvody nejsou, můžete jet do libovolných lázní podobně jako jezdíte na rekreaci třeba k moři – domluvit se s příslušným lázeňským domem nebo hotelem, popř. cestovní kanceláří, která podobné pobyty nabízí. Pokud by se u Vás vyskytovalo onemocnění, které k návštěvě lázní opravňuje, poraďte se svým odborným nebo praktickým lékařem, kteří vyplní příslušný (poměrně složitý) formulář.Tento návrh posoudí Vaše zdravotní pojišťovna a buď jej schválí nebo zamítne. Existují dva základní druhy lázeňské léčby na učet pojišťovny: 1.tzv komplexní neboli křížkové lázně – vše je na účet pojišťovny ( ubytování, strava, veškeré indikované procedury) – pobyt absolvujete v době pracovní neschopnosti – tedy vlastně ekvivalent pobytu v nemocnici, 2. tzv. příspěvkové lázně – pojišťovna hradí pouze léčebné procedury, pacient si hradí pobyt a stravu a v lázních je v době své dovolené. Každopádně Vám doporučuji abyste se poradila se svým ošetřujícím lékařem. c.m.

Kamilovo

Taky teď jedu do lázní a mám je normálně celé proplacené od pojíšťovny, což je skvělé. Záleži ale asi hlavně na tvém zdravotním stavu, u mě to bylo vážně potřeba. Jedu do lázní poprvé, takže jsem moc nevěděl co si s sebou vzít. Naštěstí jsem na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/co-si-vzit-s-sebou-do-lazni našel pěkný seznam potřebných věcí, a tak se zabalím podle něj.

petrdostal

Pokud vám lázně předepíše lékař a máte je ze zdravotního důvodu, tak si myslím, že by měly být zdarma. Nebudou to ale tak pěkné lázně, jako ty, které si člověk platí sám. My s manželkou jezdíme na wellness pobyty a máme to vždy s příjemnými masážemi, saunou, bazénem atd. Naposledy jsme navštívili termální lázně budapešť, které jsme našli na https://www.en­sanahotels.com/cz/la­zenske-hotely/destina­ce/madarsko/bu­dapest a nemělo to chybu.