Pokročilý

Předepsané lázně.

Nevíte,prosím,kolik se platí či doplácí na lázně,pokud mi je lékař předepsal.Jsem u VZP po operaci kyčelního kloubu.Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dotaz: Pane doktore, chtěl bych jet do lázní. Co proto mám udělat, je to zdarma nebo se něco platí ? R.S.
Odpověď: Do lázní samozřejmě jet můžete, otázka je spíš " kdo to zaplatí". Z Vašeho dotazu ale není jasné, jestli trpíte nějakým onemocněním, které by Vás opravňovalo k cestě do lázní ze zdravotních důvodů. Pokud takové důvody nejsou, můžete jet do libovolných lázní podobně jako jezdíte na rekreaci třeba k moři - domluvit se s příslušným lázeňským domem nebo hotelem, popř. cestovní kanceláří, která podobné pobyty nabízí. Pokud by se u Vás vyskytovalo onemocnění, které k návštěvě lázní opravňuje, poraďte se svým odborným nebo praktickým lékařem, kteří vyplní příslušný (poměrně složitý) formulář.Tento návrh posoudí Vaše zdravotní pojišťovna a buď jej schválí nebo zamítne. Existují dva základní druhy lázeňské léčby na učet pojišťovny: 1.tzv komplexní neboli křížkové lázně - vše je na účet pojišťovny ( ubytování, strava, veškeré indikované procedury) - pobyt absolvujete v době pracovní neschopnosti - tedy vlastně ekvivalent pobytu v nemocnici, 2. tzv. příspěvkové lázně - pojišťovna hradí pouze léčebné procedury, pacient si hradí pobyt a stravu a v lázních je v době své dovolené. Každopádně Vám doporučuji abyste se poradila se svým ošetřujícím lékařem. c.m.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.