Avatar uživatele
Pokročilý

Bude se při dělení nebo dědění majetku příhlížet k uvedené skutečnosti?

Před manželstvím jsem měla majetek v hodnotě asi 3 .mil.V manželství jsem jej prodala(domy)!Za získané peníze jsme koupili již jako manželé nemovitost.Při dělení nebo dědění bude na tuto skutečnost přihlíženo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

V první řadě je nutno zvážit, zda došlo ke smluvní úpravě společného jmění manželů. Pokud ano, řešení situace bude záviset na jejím znění; pokud ne, nastupuje zákonný režim. Dle § 709 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, je součástí společného jmění manželů vše, co nabyl jeden z manželů nebo oba manželé společně za trvání manželství (výjimkou může být to, co slouží osobní potřebě jednoho z manželů, výlučné vlastnictví apod.). Jsem tedy toho názoru, že pokud by neexistovala smlouva, půjde stále o Vaše výlučné vlastnictví, ač transformované za dobu trvání manželství na peníze.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Hans51

Nedočetl jsem otázku, při dělení to roli nehraje, při dědění však ano, půjde o pozůstalost, kdy v první dědické skupině (neexistuje-li závěť nebo dědická smlouva) dědí právě manžel a děti.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.