lykas

Jak se bránit, pokud zaměstnavatel nechce uznat pracovní úraz?

Před 14 dni,jsem uklouzl ve sprchách a pohmoždil si krční páteř. Nyní mi zaměstnavatel oznámil že to není pracovní úraz.
Mám to podložené od lékaře a i svědka mám.Je nějaká obrana?

Odpovědi
ivzez

Uznání úrazu za pracovní úraz je v kompetenci zaměstnavatele.
Pro uznání pracovního úrazu záleží na tom, jestli k úrazu došlo
při plnění pracovních povinností nebo v souvislosti s pracovními povinnostmi.

Odmítá-li zaměstnavatel uznat pracovní úraz,
můžete podrobně sepsat průběh události
(přesně popsat, jak k úrazu došlo) a připojit
kopii (!!) písemného vyjádření svědka úrazu
(svědek by měl podrobně sepsat, čeho byl svědkem).

Podrobný popis s kopií (originál si ponechte pro případný
soud) svědectví zašlete zaměstnavateli spolu s výzvou
(nežádat ani neprosit!) ke splnění povinností zaměstnavatele
v souvislosti s pracovním úrazem.

—————
Poznámka:
Z Vašeho stručného popisu nelze posoudit, jestli šlo o pracovní úraz.
Doplňuji:
———

Nahlásil jste úraz bezprostředně svému nadřízenému
a byl úraz zapsán do knihy úrazů?

Pokračujte prosím v doplnění otázky, případně dole v diskuzi
(špatně se mi zde dohledává, proto mám radši informace pohromadě).