Human

Prečo vlastne niektoré štáty zo seba robia daňové raje, keď z toho nemajú žiadne dane – peniaze?

Odpovědi
Quimby

Mají jen velmi nízké daně, tím se snaží přilákat velké firmy, které i na těch malých daních zaplatí relativně dost. Většinou nemají ani jinou možnost protože jsou to většinou malá území a firmy by odsud prostě oděšly.

Pepa25

Jednak úplně nulové daně tam nejsou (nulové daně jsou obvykle na příjmy ze zahraničí). A především dají stovky či tisíce nových firem práci a výnosy místním firmám – právním, účetním atd.. Často bývá přímo požadavek, aby např. administrátor byla lokální firma. Také se zvýší povědomí o zemi, což může mít význam (tyto země často dost těží z cestovního ruchu).

novaky

ale mají.
Já mám firmu v daňovém ráji. Zřízení / administraci musí provést místní firma… 3000,– Euro. Daně platím JIM. Jsou mírné a stabilní. U nás ještě nebyl rok, ve kterém se neměnil daňový formulář. Je to matoucí a složité. Normální člověk se v daních nevyzná a musí své daně dát úřadující účetní. Účetní, která byť jen na rok vypadne z úřadu, nechytne všechny novely, úpravy, vyhlášky, …tápe.
Já si dělám daně sám, už patnát let stejně a je to levnější. Asi si dokážeš představit jakej je to tahák pro firmy. A jediný, co po mě chtěj: abych měl nulový splodiny. Tak to dosáhnu snadno.. nikdy jsem tam nebyl