prečo nie je na sladkostiach varovanie obezita zabíja ?

prípadne aj fotka nejakého odporne tlstého decka?

Nejlepší odpověď
anonym

Souhlasím s názory, že na tabákových výrobcích jsou varující nápisy, ale na alkoholu a jíných nezdravých potravinách a pochutinách ne. Ale proč by měly být? V podstatě většina potravin je nějakým způsobem „nezdravá“ (nebo se jejich „nezdravost“ teprve zjistí) a nápisy by neměly valný smysl. I cukr v rozumné míře není jed, jak se nám někdo občas snaží namluvit. Všechno se musí brát s rozumem a v rozumné míře a ne podle nějakých potravinových, medicínských a jiných lobby. Koneckonců i ty nápisy na cigaretách ještě nikoho neodnaučily kouřit. Na všech potravinách je na obalu jejich obsah i složení, a většina zákazníků umí číst .

Další odpovědi
Lucijej

Obezta není jenom ze sladkostí, ale i z pečiva, z tučnčných uzenin a ze všecho, kde se jako vycpávka používá škrob, takže i třeba jogurty....... takže by ty cedulky byly prakticky skoro na všem…
Doplňuji:
Možná, že by to někoho odradilo, ale na většinu by to mělo efekt jako u kuřáků – když kuřákovi řekneš, že 50% kuřáků umírá na následky kouření, tak dotyčný řekne, druhých 50% umře úplně na něco jiného.
Navíc cukr i tuk člověk potřebuje k životu a třeba na náročnějších turistických výstupech přijde energetická bomba v podobě sušenky k duhu, kdežto i jedna jediná cigareta je hřebíkem do rakve…
Teda né, že bych se chtěla tlouštíků zastávat a špičkovat proti kuřákům..... nakonec né nadarmo se říká, že tělo má jít do hrobu zhuntované, takže ať si každý vybere sám…

Damiana

Umírá se na následky kouření, proto je to na cigaretách jasné. Ale tloustne se z přejídání, ne z jídla. A jak se tu píše, nejen ze sladkostí. Jídlo sice pro někoho může být stejnou drogou – jako zmiňované cigarety nebo alkohol, ale hlavně je nutnou výživou – a to ty dvě další svinstva nejsou. Jestli má někdo potřebu se ládovat do prasknutí, je ale v jeho hlavě, tam by se mělo začít. Chybí osvěta, reklamy na pochoutky jsou lákavé a na druhou stranu se vydělává na hubnoucích prostředcích. Rozumný člověk se umí najíst a jídlo si užít. Pravidelně sportuje, dopřeje si, ale nepřehání to – s ničím. Člověk, který nemá pevnou vůli nikdy neodolá a tlačí do sebe další a další „pochoutky“. Vždycky je mi líto těch notorických dietářů, kteří základ nikdy nepochopí a proto nikdy nemohou zhubnout. Je špatné, když usilovně drží nějakou nesmyslnou dietu, která se jim hnusí, je jim špatně a organismus ničí, strhnou rotoped, až se jim chce zvracet – pak zhubnou pár kilo (stojí je to šílené nervy a odříkání) a „za odměnu“ si ve velkém dopřejí „zakázanou“ lahůdku a „zasloužený“ odpočinek… Dokud sami nepochopí, že to nechce dril, ale trvalou změnu životního stylu, ne striktní odříkání se, ale rozumnou střídmost, nikdy si váhu neudrží. Je to, bohužel, také dost záležitostí inteligence. Když to někdo „dotáhne“ na megačuně, těžko si toho nabývání nevšiml a nezačne ho to trápit až při sto padesáti kilech… Zdravotni problémy přijdou už dříve…

anonym

Kri kri má pravdu. Vždyť na krabičkách cigaret jsou různá varování,tak proč by to nemohlo být i na sladkostech? Na obezitu umírá spousta lidí!

Drap

To přece každý soudný člověk ví, tak proč to tam ještě psát ?

Beer4Real

že odporného tlstého děcka :D
to bych byl pomalu na každé tatrance :D

Děda Louda

Vidím souvislost s jiným dotazem:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prijde-vam-to-eticke