elvan

Příjde vám to etické?

Není to vtip, upozorňuju dopředu. Při vjezdu pro auta do nemocnice na Bulovce je nad domem před nemocnicí vylepená reklama k vyřizování pohřbů. Velmi velká, křiklavá (rozhodně ne decentním způsobem, jak se někdy snaží alespoň pohřební ústavy), viditelná, podle mého názoru až hulvátská. Přijde Vám to etické?
Vím, že není způsob, jak to lidem zakázat, pokud to je jejich majetek. Ale při představě, že jdu navštívit někoho blízkého, kdo na tom není zrovna dobře a po cestě potkám tohle…

Nejlepší odpověď
Damiana

Etické to rozhodně není. Ale bývá, bohužel zvykem umístit po sobě i „podobné“ budovy. Pikantní je to třeba v Českém Krumlově. Jedeš kolem nemocnice, domova důchodců, hospicu až se dostaneš na hřbitov. Všechno vedle sebe. Po cestě je dokonce hotel, který má „výborné“ jméno: Rajský… Vím, že ho vlastní rodina Rajských, ale mezi těmi institucemi, ten název přece jen nabývá skoro strašidelných rozměrů…

Další odpovědi
zzzzz

Etické to není, ale ekonomické ano. ☹

dudu

Dnes i církev dokáže být velmi flexibilní. U zdejšího kostela je na úhledné úřední desce hodně viditelně vyvěsen následující text:

PĚKNÉ KŘTINY,
KRÁSNÉ SVATBY,
DŮSTOJNÝ POHŘEB.
PROČ NEJÍT PRÁVĚ SEM?
Více informací
na nástěnce
u vchodu
do kostela!

Děda Louda

To by se mohlo ujmout třeba i v cukrárnách, případně by nebylo od věci to vyvěsit na všech křižovatkách silnic a v jejich nebezpečných úsecích.

mosoj

Co je na tom špatného. I smrt patří k životu !!!! Je třeba si to uvědomit. Potká to každého a není to nic těžkého. Zatím to každý dokázal.

anonym

A co třeba reklama pohřebního ústavu: Vaše bolest,naše radost ?!

florian

Na tohle si usíte v naší republice zvyknout,bohu­žel.Zde je neochota ,hulvátství,es­tetika,neetika a bezohledné chování včetně neoprávněného obohacování na denním pořádku.Ivan.

Klára K.

Není to moc slušné, ale mohla bych to ignorovat, kdyby to byl třeba metrový plakátek… Ale vždy mě to trochu vadí.
Jsou i jiné případy: Vedle vegetariánské restaurace odchod s uzeninami atd.