arygnoc

Prečo mikrošok nemá na oficiálnych stránkach správu o predĺžení podpory XP?

Microsoft has changed its mind over killing Windows XP entirely this April and announced it will continue providing updates to its security products (antimalware engine and signatures) until middle of July, 2015. Thus, XP will get another year’s life. Back in 2013, Microsoft said it would halt all updates on the same day as the end of support date for Windows XP this spring.

In other words, Microsoft Security Essentials will still get updates after full support ends for operating system. The same will go for System Centre Endpoint Protection, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, and Windows Intune used on XP. But it should be noted that Microsoft will still end full technical assistance for Windows XP this spring and you won’t be able to download Microsoft Security Essentials on Windows XP since that date.

Windows XP will still be alive thanks to updates to its security products for extra 15 months. Taking into account that the developing countries mostly use XP, it is good news that they will be at least partially protected until July 2015, though Windows XP will no longer be a supported operating system.

Everyone understands that Microsoft has been trying to get people away from Windows XP to “better” products. The company realized that the best way to do so is to stick to its end of support date, even despite the fact that there are still so many millions of Windows XP users out there. It looks like Microsoft finally realized that leaving all of them completely vulnerable could cause more harm than good.
Doplňuji:
potvrdzuje to i:

The Redmond giant revealed that Windows XP will cease to be an officially supported operating system in April this year, but to help organizations complete their migrations, the company will extend updates to its anti-malware signatures and engine for XP users through July 14, 2015. Basically, while security exploits that allow malicious access will go unplugged after a couple of months, users will be protected against basic malware attacks for a considerable time.

Microsoft also took the chance to quote research that shows that the “effectiveness of anti-malware solutions on out-of-support operating systems is limited and running a well-protected solution starts with using modern software and hardware designed to help protect against today’s threat landscape,” something it hopes will prompt at least some users to upgrade to a newer version of Windows, particularly Windows 8/8.1, though just how many XP users choose that path despite the fear of security holes and impending support expiry remains to be seen.

http://vr-zone.com/arti­cles/microsoft-extend-antimalware-support-windows-xp-till-july-2015/69647.html

inak stačí do vyhľadávača hodiť >Windows XP Will Live till July 2015< a vyhodí vám hafo výsledkov, badisko. ;)

Nejlepší odpověď
badisko

No budto Mlzi …nebo je to poradna bost co mam tady cpes …kde je odkaz na stranky ze kterejch si to vystoural?…ale ja bych se moc nedivil …:D
Na stahuj .cz jsem cetl clanek ze 95% bankomatu stale pouziva XPecka …
Doplňuji:
A proc bych to delal …?..od toho je dole kolonka…⇒ Podelte se o zdroj !…
nemuzu za to ze …jsi to neudelal tak se ted nevstekej …:D …jak mame kurna vedet ..ze je to z duveryhodneho zdroje ..kdyz ho nepridas :D
K doplneni tve otazky jeste reknu ..Proc by to Microsoft potvrzoval ted ..kdyz stim dost lidi pocita a chce prejit treba na windows 7 ..logicky by microsoft prisel o penize ne?…kdyby to potvrdil ted a ne …az pozdeji ..
Ikdyby podpora skomcila tak mi to nevadi …pojedu porad na Windows Xp ..jen stim rozdilem ..ze na nem nebudu pracovat a cely pocitac necham na SETI at Home neustale zapnuty ......
Otrevru skrin vytahnu jiny notebook. s windows Vista a pojedu dal …pak je tady jeste moznost pouzit notebook ne kterem je Ubuntu …nebo zacnu proste pouzivat stolni PC s Win 7 …takze otazka prodlouzeni ci neprodlouzeni podpory je mi Fuck.
.
PS; Jsou zde i duchodci a jini kteri anglicky neumi.. tak jsi to mohl alespon prelozit …:D

Další odpovědi
anonym

Abych informaci v dotazu obsaženou trošku zpřesnil – podpora WinXP končí letos v dubnu – do července příštího roku je ´prodloužena´ jen podpora proti malware – a tu už teď neinstaluju (takové ty balíčky, které „jednorázově zkontrolují počítač…“ – ROFL) – považuju to za zbytečné až nadbytečné.
A ´koumaje´ proč MS ´otočil´ – zřejmě MS poněkud přecenil schopnosti svých markeťáků (a nebo lhostejnost uživatelů) – a k upgrade na novější Win se mu nepodařilo přesvědčit dostatek svých zákazníků spokojených s WinXP, takže si na tuto kampaň prodloužil lhůtu ještě o 15 měsíců (těžko ukončením podpory strašit někoho, kdo po jejím ukončení nemá problém, že? 😉 ).
Prostě – kdo je s WinXP spokojen a nehodlá v nejbližší době měnit HW, nepotřebuje ani měnit Windows – s vysokou pravděpodobností jej s ukončením podpory tohoto systému žádné problémy nečekají (a je úplně jedno, zda je počítačově ´negramotný´ či nerd).
___
Badisko – jen tak na okraj, některé bankomaty ještě, dokonce, jedou na W2k – Už léta bez ´podpory´…
😉
Jedná se o Windows Embedded, tedy o systém, který si zákazníci ´na míru´ skládají z jednotlivých komponent (a tedy jeho funkcionalitu ´vybírají´ dle svých potřeb). Podpora tohoto systému (XP) končí někdy 2016 (´strašení´ zákazníků bank ukončením podpory WinX v některých médiích považuju značně slabomyslné). Navíc jsou tyto systémy diskrétní a není nejmenšího důvodu je jakkoli doplňovat (patche…) – dokud HW funguje, jde prostě o odzkoušený a bezproblémový systém.

anonym

Odpověď je překvapivě jednoduchá, kdyby všichni používali na věky XP sice by byli spokojeni a nejspíš by jim to nevadilo … microsoft by ale brzy zbankrotoval. Potřebuje prodávat nové a nové verze především firmám a státní správě které podepisují velké rámcové smlouvy a které po ukončení podpory novou verzi budou muset koupit úspory/neúspory …

Proto o jakémkoliv prodloužení microsoft nebude moc mluvit, jde prostě o prachy za zbytečný vynucený upgrade …
Doplňuji:
jako zaměstnanec státní správy v oboru IT mohu prohlásit že státní správa by klidně mohla dalších deset let jet na Windows XP ušetřit za nákupy nových licencí a na efektivitu činosti úřadů by to ABSOLUTNĚ nemělo žádný vliv. Proto je nutné na takové instituce tlačit termínem ukončení oficiální podpory, jinak by nenakupovaly …

arygnoc

Questman

ja česky viem, bolo mi tu vynadané, že keď som slovák, mám písať slovensky.
to za prvé.

a kam by si presmeroval IP z ostrovov (GB)?

arygnoc

v bankomatoch beží os Windows XP Embedded – to je špéci os vo vstavaných (angl. embedded) zariadeniach.
ten má podporu tuším do roku 2016.

(odkazy sú tu: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Win­dows_XP_Embed­ded)

badisko

Kua… tak kdyz to napises tady …tak proc mi tou samou veci musis ..SPAMOVAT postu…!!! tak to mapis tam nebo tam .....:D ty jsi fakt genius …

arygnoc

nedurdi sa, ako mám vedieť, že čítaš aj diskusiu?
však som to nemyslel zle.

;)