Právo modelky na stažení fotek a povinnost zaměstnavatele vydat kopii pracovní smlouvy

Dcera uzavřela v roce 2005 smlouvu na brigádu jako modelka. Byly vytvořeny s jejím souhlasem fotografie a ústně přislíbeno publikování pouze v určitém rozsahu. Dcera po roce skončila s focením a opět jí bylo ústně přislíbeno, že fotografie již nebudou používány ani zveřejňovány. Nyní jsme však náhodou zjistili, že fotografie se nejen nachází i jinde, než bylo dohodnuto, ale hlavně že pořád zveřejňovány jsou. Bohužel dcera vyhodila smlouvu, proto se nemáme jak dozvědět, co přesně tam bylo napsáno.

Je nějaká šance na bývalém zaměstnavateli získat povinnost vydání kopie smlouvy?

Případně je rovnou šance, jak zajistit, aby fotografie už nebyli zveřejňovány, ale naopak staženy z oběhu?

Jedná se o velkou společnost se zahraniční účastí, proto se obáváme, abychom toho nezanedbaly více než se nám už podařilo a aby nás tak společnost nemohla jen lehce odbýt.. Díky za odpovědi.

Odpovědi
Fidel

Jediná možnost, která mne napadá je žaloba. Bavíme se zde o osobnostních a majetkových právech v rámci práva autorského a práv výkonných umělců. Pokud se s firmou nedomluvíte, jediná možnost je se obrátit na advokáta.