Gami.Pet

prave nebo replika ?

Dnes jdem si koupila křištal za 30kč,– zajimame zda se jedna o original nebo o repliku. Pokud by se jednalo o repliku tak proc to tam pisou ?

Nejlepší odpověď
anonym

křišťál je podle mě broušené sklo a replika je jen nějaký výlisek, ale nevím to přesně, nejsem si tím jista
Doplňuji:
myslela jsem , jako že ten křišťál se brousí, má vybroušené hrany, a replika by byla ten skelný výlisek, tam bys viděla takové spoje

Další odpovědi
cochee

Kříšťál je
1.) odrůda bezbarvého křemene, ad Braník a Richie
2.) sklářský výraz pro ušlechtilé sklo, výrobky z něj se dokončují zejména broušením, ne však výhradně, ad Samba
3.) ve spojení „český křišťál“ tradiční české sklo se specifickými vlastnostmi, co se týká fyzikálních vlastností, v počátcích se tak skutečně označovaly výrobky z českého horského křišťálu 1.), možná, že dnes i chráněná či registrovaná obchodní známka, info viz http://www.vi­traz.org/zajim2­.htm

Braník

Křištál by měl být jen originál né?je to bezbarvá odrůda křemene,kdo by se dělal s nějakou replikou?
Doplňuji:
pokud si kupuji křištál-kupuji si křištál
pokud si kupuji broušené sklo-kupuji si broušené sklo!a ne křištál,

pokud si kupuji lustr z křištálu,tak za něj zaplatím,
pokud si kupuji lustr ze skla,kterému se rádoby říká křištál,zaplatím o dost méně.
v tom případě to ale není kříštál

mojitek

broušení poznáte tak,že přejedete prstem po " broušení" ,pokud to bude ostré-je to broušené,a pokud ne-je to lité sklo.Popř.jsou vidět třeba spoje ..

Richie

Křišťál jako SiO2 jak píše Braník je odrůda křemene. Určitě nemáš nějak velký kámen a podle ceny se nemusíš bát, že by si měla repliku. Sice se řadí mezi polodrahokamy ale není nějak zvlášť vzácný. Ale jestli ses rozhodla si udělaťtsbírku kamenů, tak je to dobrý základ 🙂
Doplňuji:
Braníku, replika je právě to broušené sklo o kterém píše Samba. Protože pořídit si lustr z pravého broušeného křišťálu už by něco stálo.