Pokročilý

Prášky-nesnízí se učinnost?Více v dopln.otázce

Doplňuji:
Zajima me:
Je mi 12 a rozkousavam leky (panadol) nemuzu je polknou ptž je vždy citim v krku(asi je to podrazdene tim praskem) a to je mi neprijmne tak to rozkousu a zajima me nesnizi se ucinost leku??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zřejmě nesníží, ale je to nepohodlné a nechutná to.

Další odpovědi:

Zlatý

ne ani nahodou ...

Zlatý

Existuje Panadol v šumivé formě. Rozpustí se v čaji a vypije. Bohužel je dražší, ale zase ho určitě neužíváš stále.

Stříbrný

nesníží, naopak rozkousaný prášek se rychleji rozpustí v žaludku a účinek nastává rychleji... ale chutné to není. zkoušela jsi vzít prášek do pusy a zaklonit hlavu, hodit si ho v puse až k čípku a rychle ho zapít?

Stříbrný

Je třeba říct, že existují i léky s protrahovaným (prodlouženým) a se zpožděným účinkem, jedny se uvolňují do organismu postupně a druhé - tam je nežádoucí, aby se rozpustily hned v žaludku, ale třeba v tenkém střevě. Patří tam třeba léky ve formě takových těch tobolek necelé dva cm dlouhých a 7 mm tlustých, se zaoblenými konci, které obsahují uvnitř malé kuličky účinné látky (dají se bez zničení "otevřít"). Tyto léky je naprosto nežádoucí kousat. Ale, pravda, Panadol mezi ně nepatří.
Doplňuji:
Aha, je ti dvanáct, doufám, že jsem to nenapsal moc učeně :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.