Miroslavst

Pranostika 15.5. – co to teda je?

Tak jak to teda je? Lucie noci upije nebo Žofie? Nevím, teď o tom dumám. A pokud ne Žofie, co teda?

Nejlepší odpověď
annas

Dnes jsem slyšela ráno v rozhlase.
Déšť svaté Žofie švestky ubije.

Další odpovědi
panenka

Pranoistika pro dnešní den je
Žofie pole pochčije. Svatá Žofie políčka často zalije.

Jahoda

Na Žofii řekla pranostiky Panenka. Jinak „Lucie noci upije“. Žofije má jiné pranostiky, které jsou uvedeny..
Doplňuji:
Já se omlouvám za chybu, která mi tam vletěla. Napsala jsem slovo „ŽovijE“. Opravuji se, že tam má být „Žofie“. Ještě jednou se omlouvám 🙂

BEAES

Říká se Žofie vína upije a nebo pochcaná Žofka, to znamená, že pršívá. Lucie noci upije, to bývá o něco delší den a kratší noc, svátek m v zimě.

FOG

I moje babicka rikavala „pochcana Zofka“,a zrovna mi tu dnes prsi.

člověk

přátelé POČŮRANÁ,
a u nás svítí sluníčko,sice slabé,ale je tam

Michal

Lucie noci upije,ale dne nepřidá.Tak zní pranostika.

Pipka

Kratší noc a delší den