Přála bych si abysme se doma měli všichni rádi, abysme se nehádali :(

Jsem z 6 členné rodiny (mamka, tatka, sestra a dva bratři) sestře je 19, bydlí s námi ještě, přítele nemá, bratrovi je 9, a druhému bratrovi jsou 3 roky. Neustále se hádáme -.- :(
Me to moc mrzí. Nejvíc mě naštve, když sestra (19) řekne na bratra kterýmu jsou 3 roky: proč si nemužeš hrát teřba se zvířátkama, proč furt s mečama a pistolama, já ti to vyhodím. a já řeknu: a ještě s barbínkama aby si hrál?
a sestra: jo, aby z něho nevyrostla taková KURVA jako je Michal (bratr, 9 let) :(
to mě nejvíc mrzí, a prostě se vždy rozpláču, ale ne, před nima, prostě jdu normálně jakoby nic do pokoje a tak se rozpláču, protože mě mrzí, že se nemáme rádi, že prostě....... :(

Doplnuji: Bratr (Michal, kterému je 9 let) on je takovej.. nevím no, asi troochu sobeckej a rozmazlenej :( on prostě si do obyváku vezme nějaké jídlo a talířek po sobě pak neuklidí, a když mu někdo řekne at si to uklidí, tak hned prská, že proč to musí odnášet on.

Odpovědi
Nazdar Bazar

Mno to je logické že když jste 4 sourozenci tak že vám to nějak moc neklape. Zejména když máte odlišné pohlaví a věk. Buď nad věcí ono to zas tak strašné není.
A hlavně bacha na vulgarismy ! Říct o bratrovi že je ku**a mi přijde značně nespisovné. A sestra by mohla přestat být tak jedovatá. Chce to prostě trochu té tolerance.

Nevíteto?

Jestli si tvoje starší sestra myslí že její bratr je kurva tak asi protože je mu ona vzorem 🙂

da ny

Jen velmi lehce jsi popsala chování bratra Michala…
Tvá sestra možná již více vidí dospělýma očima jistou „realitu“, „nebezpečí " , agresivitu a rozdíly ve výchově (společností nebo rodiči s ohledem na vaše věkové rozdíly). Nejstarší sourozenci, s větším věkovým rozdílem často suplují, tedy zastupují výchovu příslušející rodičům.
Také bych raději viděla tak malého bratříčka s jinými hračkami než se "zbraněmi“ v ruce!
Vulgární by sestra být neměla, možná je, ale v podobně „zoufalé situaci“, stejně jako ty, ale řeší to po svém. Ti nejstarší to též nemívají vždy jednoduché, čeká se od nich ruzum, pochopení, ústup, automatická pomoc. Znám případ, kdy ten malý obrazně řečeno „všem kálí na hlavu“ a oni si to musí s asistencí rodičů nechat líbit a pak cítí křivdu a mají zlost.
Chce to mnoho tolerance a nadhledu okořeněného humorem 🙂.