Praha - Mladá Boleslav - každý den

Ahoj, naskytla se mi pracovní nabídka v Mladé Boleslavi, ale jsem z Prahy. Jak se tam nejlíp každý den dostat? - Auto mám, ale bude mě to stát měsíčně tak 5000 - asi se dohodnu s kolegy na spolujízdách, nebo jezdí nějakej bus/vlak? a vyplatí se to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

ad quentos - vlakové spojení není dobré, i rychlík jede 70 minut, kdežto přímý autobus z Černého Mostu pouhých 40 minut a s cca poloviční nižší cenou.
Proto všichni dojíždějící preferují právě autobus, kde rychlostní komunikace na M.Boleslav nabízí nejrychlejší spojení.
Jinak platí rozvaha o spolujízdě, (při dnešních cenách je rentabilní už od 2 lidí).
Někteří též volí variantu přes týden ubytování na ubytovně v Boleslavi (cca 1 500 - 2000,- Kč/ měsíc).
Doplňuji:
Co ušetří? !! Vlak jede 72 km a základní jízdné je 106 Kč a hodina navíc při denním dojíždění je sakra znát.
Autobus jede 50km, bez přestupu (u linky do Špindlu dokonce bez jediné zastávky) a jízdné je 65 Kč s možností tzv. relačního jízdného (dělnické týdenky byly zrušeny, dnes zůstávají jen 4 druhy žákovských slev). V rámci konkurenčního boje nabízejí jednotliví dopravci další slevy, platby kartou, předplacené jízdné apod.
viz odkaz na dopravce a tarify:
http://www.transcentrumbus.cz/…
P.S. Otázka patří do rubriky Cestování.

Další odpovědi:

Zlatý

Údajně nejlevnější je právě spolujízda. Jinak chcete-li vlakem, pro pravidelné cestování vlakem je nejlepší pořídit si In-kartu, investice do ní se časem vyplatí - její držitel má slevu; vlakové spojení mezi těmito městy je dobré, většinou přímé.
Doplňuji:
onu "dobrotu" jsem posuzoval podle počtu přestupů a s autobusy nesrovnával, nicméně je otázka, zda se tazateli nevyplatí ona půlhodina jízdy navíc, když ušetří.

Pánové, zkusila bych Vás rozsoudit. Asi jako jedna z mála tuhle trasu mám "zažitou". Jezdí tu vlak i autobus. Záleží na tom, kdy ráno musíte být v práci. Tomu potom musíte přizpůsobit dopravní prostředky, kterými budete cestovat.
Pravdou je, že některá vlaková spojení se dají zvládnout za hodinu, ale také autobusem se dá jet až hodinu a půl. Takže opravdu bych se orientovala nejspíš na ježdění autem a domluvila si pokud možnost plného vytížení vozidla s poměrným rozpočítáním nákladů. V tom případě byste určitě ušetřil.
Ani podle slev u vlaků a autobusů se totiž nedá jednoznačně určit, že zvolená doprava bude pro Vás ta nejlevnější.
Soused jezdil do Mladé Boleslavi z Kosovy Hory u Sedlčan. Jezdil jednou týdně a jinak si sehnal ubytovnu. I to je možné řešení.
Nepropadejte zbytečně panice. Až nastoupíte, rychle se zorientujete, a určitě najdete dost ochotných lidí, kteří Vám poradí z vlastní praxe. Philips Hranice měl vlastní autobusy na svoz zaměstnanců. Nevylučuji, že něco podobného bude fungovat i mezi Prahou a Mladou Boleslaví.

Diskuze k otázce

anonym

ad ocko - ani jeden vlak to nestíhá za hodinu, právě nejrychlejší jede 1 hod. 10 min., běžná doba je cca 1,5 hod.
Všichni dojíždějící, o nichž vím, cestují výhradně autobusy z konečné metra, kde šetří čas i jízdné díky rychlé MHD - z centra (Florenc) jen 16 min.
A ubytovnu jsem zmiňoval už v původní odpovědi.
Vlak navíc staví min. 4x, zkus si dát do vyhledání spojení - žádný vlak za hodinu prostě neexistuje. (A to je ještě nutno připočíst cestu na nádraží a z nádraží).

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.