bolak

Pracují vězni ve vězení?

Nebo splácejí nějakým způsobem svůj tamější rekreační pobyt?
Pokud ne, tak jestli jste někdo z oboru, můžete mi objasnit proč ne? Třeba by se jim místo toho aby byli celé dny na celách mohla postavit fabrika kde by pracovali dvanáctky, třeba šroubovali počítače nebo montovali auta. Myslím že by jim to jenom prospělo, pomohli by státní kase, provětrali si svalstvo, pokecali s kámošema zabijákama a navíc by se i něco naučili a po případném propuštění by bylo snažší zapojit se no normálního života.

Nejlepší odpověď
led

Kedysi, v praveku pred 1989 museli pracovať tam, kde im nariadili.
V novodobých dejinách aj štrajkovali, pretože, zlí dozorcovia ich nútili pracovať! Predsa to bol zásah do ich práv!
Dnes pracujú a dostávajú plat. Z toho sa im odratávajú odvody ako nám + platia si za ubytovanie, stravu, policajnú ochranu, atď. Zvyšok sa im odkladá na účet.
PS.
Majú jednu výhodu proti nám, na slobode, nemôžu ich vyhodiť z práce na ulicu a pripraviť o ubytovanie a stravu. Pokiaľ ich neprepustia z väzenia.

Další odpovědi
anonym

Myslim, ze by se nevyplatilo , postavit fabriku jen pro vezne. Prvni , co by v ni zacali " vyrabet " by byli pilniky na mrize a nastroje .. , ktere by pak potrebovali na likvidaci dozorcu. ! 🙂
A pak ta doprava , ostraha v praci … myslim , ze by to bylo strasne nakladne.
My musime delat, aby jsme meli na energie a jidlo. Jim ale tenhle motiv chybi.
Nikdo by je asi delat nedonutil . Jen by u tech stroju stali.
P.S. Ale nejaka prace pro vezne nekde asi je , mozna je i zajem , nejsou vsichni vezni stejni , ale tech mist je asi malo. -iv-

Michal Kole

Četl, jsem, že vězni taky pracovat nechtějí, protože jsou nabízeny samé neatraktivní práce.

Drap

Led popsalavelice správně jak to je a jak by to mělo vypadat. Bohužel skutečnost v mnoha věznicích je taková, že práce neni a tk většina dnešních vězňů neprcacuje a své dluhy by měli zaplatit po návratu z vězení. Protože i mimo věznice je práce dost málo, tak jich většina své dluhy nikdy nezaplatí. Je to zkrátka realita dneška.

Jikra

Na odkazu píšou že 60% vězňů pracuje-tedy jestli nakecají.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/kari­era/142637-video-ministerstvo-spravedlnosti-chce-zvysit-zamestnanost-veznu.html