Lů18

Pracujete v oboru, který jste vystudovali nebo se vyučili?

Pracujete v oboru, který jste vystudovali, popř. v oboru, ve kterém ste se vyučili? Pokud ano, v jakém a jakou školu máte, pokud ne, proč?

Odpovědi
Kelt

Asi 30 jsem dělal chemii. Mám VŠ. Když jsem viděl, jací odborníci tam jsou, elektrikáři, automechanici, kteří nevědí, co a proč dělají. Dále odborně vzdělaní personalisté, kteří se ptají na zřejmé věci z CV a vaše zkušenosti je vůbec nezajímají, protože je nemohou pochopit. Dále přístup lidí k práci, je div, že tu není více úniků chemikálií a úrazů. Z těchto důvodů v oboru nedělám a jsem spokojený.

quentos

Ano, učím angličtinu na jazykovce a angličtinu jsem studoval (FF MU).

Nuk nuk

Ne. Mám z jednoho oboru výuční list a z jiného maturitu. Obor, v němž jsem vyučená, nevyužívám prakticky vůbec, alespoň tedy ne profesionálně. Leta jsem pracovala v oboru víceméně stejném nebo alespoň trochu příbuzném tomu druhému. Ale zdá se, že se k tomu po rodičovské už vracet nebudu.

Klaproth

Nikoliv. Řemeslo, kterému jsem se vyučil, dnes už ve své původní podobě neexistuje. Pracuji v oboru vzdáleně příbuzném.

Emefej

Nepracuji, jsem spokojený starobní důchodce, ale celý život jsem se motal okolo oboru, který jsem vystudoval.

Lamalam

Ano. dokonce pracuji na téže škole, na které jsem studovala.

led

Pokiaľ si pamätám, veď to bolo minulé tisícročie, vlastne ano, vyštudovala som a spoznala viac odborov vo svojom obore, v ktorom som činná už viac ako 50 rokov. Človek ak chce naozaj dobre robiť svoju prácu, nestačí, len čo vyštudoval, ale učí sa celý život. Veď svet je stále v pohybe, kto sa zastaví, už nedobehne.

dubraro

Nepracuji. Vše, čim se živím i bavím, jsem se naučil sám.