D-ja

Nevíte, jak je to s vycházkami, jejich kontrolou v době PN podle popisu v doplnění?

Pracovní neschopnost, hlášení na sociálku.
s
Prosím, po 14ti dnech prac.neschopnosti mi byla vystavena PN pro „správu soc.zabezpečení“, tzn. lístek s růžovým pruhem jsem odevzdala do práce, ale teď mají v práci v kanceláři dovolenou, takže ho odešlou až později (třeba za týden). Ptám se: ví o mně už na sociálce a může mi přijít kontrola nebo teď o mně nikdo neví a kontrola mi teoreticky přijít nemůže? Jde o to, jestli lékař je propojený elektronicky se sociálkou a i když na sociálce ještě nemají papír v ruce, už ví o vycházkách atd. Jedná se o klasickou PN, ne elektronickou (kdyby to mělo mít vliv). Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Léčebný režim i dobu vycházek je nutné dodržovat
po celou dobu nemoci (nemoc si nebere volno např.
na víkendy).

OSSZ o Vás ví od začátku nemoci.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nevím jak jinde, ale jestliže nepřineseš papír o ukončení neschopenky, podnik vše hlásí na sociálku, a mám za to, že ihned po vystavení neschopenky, cca do 6 dnů, to hlásí na sociálku, takže ta už o tobě dávno ví, lékař by to tam snad měl taky posílat … ale jestliže máš v ruce papír s napsanejma vycházkama, je to pro tebe směrodatný …

Dochy

Domnívám se, že už to dávno nahlásil lékař. Zaměstnavatel ale na svůj díl dopisuje nějaká další data nutná pro výpočet náhrady mzdy, takž dokud to zaměstnavatelem neprojde, pravděpodobně nedostaneš prachy (ale zaměstnavatel má určitě nějakou lhůtu do kdy to musí stihnout…)

Drap

Samozřejmě že ví, a kontrola může přijít.