Anonym012

Práce z domova. Podraz, nebo fakt?

Je plno firem, co nabizi praci z domu. Je to pravda nebo lez? Daji se vydelat penize na zivobyti?

Nejlepší odpověď
Diplomat

Pokud po tobě jako první chtějí, abys jim něco zaplatil, tak je to vždy podvod.

Práce z domova je hromada, ale musíš něco umět. Psaní článků, grafika, správa reklamy, překlady, …

Další odpovědi
ivzez

Ano, je pravda, že existuje plno podnikatelů (firem málokdy),
kteří nabízejí podklady pro výkon samostatné výdělečné činnosti
(SVČ) z domova (nejde o nabídky práce).

Peníze na živobytí se dají vydělat jak prací (zaměstnáním), tak SVČ.
__

K předchozím odpovědím a diskuzi:

Nesouhlasím s tím, že by v případech, kdy někdo žádá
předem nějaký poplatek, šlo o podvody.

Ve všech případech, s nimiž jsem se doposud setkala,
nešlo o nabídky práce, ale o prodej katalogů nebo nabídku
podkladů k zahájení samostatné výdělečné činnosti.

Problémy jsou dva:
(1)
Tyto nabídky se často objevují v nabídkách práce.

(2)
Lidé, kteří si stěžují na podvody, si nepřečetli, co přesně
se jim nabízí, a neseznámili se všeobecnými obchodními
podmínkami nabízejícího.

Přestože se mi tyto parktiky nelíbí, nelze je nazvat podvodem, protože
na svých webech přesně uvádějí, co a za jakých podmínek nabízejí.

Drap

Nepředpokládej, že takto vyděláš snadno peníze

Dochy

Nelze zodpovědně odpovědět.

To o čem slýcháme jsou podvodníci. To ale neznamená, že tu neexistuje žádná seriozní firma, která opravdu nekvalifikovanou práci z domova nabízí…

cukrar

Práce z domov je možná. Mám několk známých, kteří pracují z domova. Stačí počítač a připojení. Třeba inernetový obchod, jeho ovládání, poradna obchodu pracuje doma. Shop na motodíly taky pracuje z domova.

Zdali Vaše práce z domova je podvod, to se nepozná.

autacek

Když je necháš dostatečně vycukat, tak by to mohlo vyjít.

nyjono

To by ses musel ptát na konkrétní firmy.
Jsou často neseriózní, ale najdou se i slušné firmy.

Arne1

Pomíjím typické létadlo, kdy páš poslat obnos a dostaneš radu: dej si inzerát a pošli tuto radu dalším…
Spousta nabídek je na to, aby sis založil obchod na prodej kosmetiky nebo cukrovinek.
A pak se najdou nabídky na skutečnou práci doma. Jednu takovou jsme si s přítelkyní zkusili – bylo to skládání a lepení reklamních obalů (tašek), finálním příjemcem byl jistý rakouský hypermarket. Složení a slepení jednoho obalu bylo několik úkonů, trvalo to asi minutu. Plat za jeden obal byl 0.30 Kč hrubého. Z této částky nutno odečíst daň a cestovní náklady na dovoz zakázky, v mém případě jedna cesta jedním směrem 25km. Výhodnost takové práce si můžete spočítat sami.

terkaprihodo

Dneska se dá celá řada prací vykonávat z domu. Myslím si, že o tom jsme se všichni měli možnost přesvědčit během covidu. Já například podnikám a také pracuji z domu. Dělám kampaně na sociálních sítích pro různé firmy a podobné věci. Super je i to, že na to vůbec nepotřebuji fyzické sídlo firmy. Místo toho, jsem si přes https://www.si­dlofirmypraha5­.cz udělala virtuální a pro mé potřeby to bohatě stačí.

Dochy

Cukrar, diplomat: Předpokládám, že tazateli jde o nekvalifikovanou práci typu skládání, lepení, apod… Odborná práce je, ale to už bude o něčem jiném. Zpravidla je třeba mít už nějaké konkrétní zkušenosti v dané firmě a pak je možné přejít na homeoffice. Nebo je nutné už dopředu hledat pozice s nějakou konrétní činností, pro kterou má dotyčný dostatečnou kvalifikaci.

ivzez

I kdyby tazateli šlo o zmíněné nekvalifikované činnosti,
nelze to nazvat podvody, protože všichni nabízející přesně
píší, co a za jakých podmínek nabízejí. A také to dodají.

Skutečnost, že si lidé předem nepřečtou,
co přesně kupují, nelze nazvat podvodem.

Podvod by byl např., kdyby některý nabízející zadal práci,
odebral by výsledek a následně za práci nezaplatil.

Dochy

Pokud vím, tak obvyklá taktika těch „problémových“ je úmyslné sdělování částečné pravdy. A jaká že je definice podvodu? Dle našeho trestního zákoníku: …vede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou…

ivzez

Dochy,

ale oni přece nesdělují „částečnou pravdu“ a nic nezamlčují → na všech webech, které jsem kvůli stížnostem lidí pročetla, bylo vždycky uvedeno, co (katalog, podklady pro zahájení SVČ) se nabízí. Nikde nestálo, že jde o nabídku zaměstnání.

Já problém vidím jenom v inzerci, ale ani tu podle mne nelze nabízejícím moc vyčítat. Kde jinde nabízet výdělečnou činnost, než tam, kde ji lidé hledají?

Možná by stálo za úvahu upozornit na tyto nabídky pracovní portály. Ty by jim pak mohly vyčlenit samostatnou rubriku, v jejímž záhlaví by znovu bylo uvedeno, že nejde o nabídky zaměstnání.

Píšete o uvedení v omyl.
Uvádí někoho v omyl podnikatel, který ve svých obchodních podmínkách nic nezamlčuje?

Není to naopak tak, že by každý svéprávný člověk měl jednat ekonomicky, s určitou rozvahou, ostražitostí a opatrností?

Arne1

Takže metoda zadat práci a o odměně informovat jen neúplně (cena za kus když není udána časová náročnost) je správná ?

ivzez

Časová náročnost se neuvádí ani v pracovních smlouvách nebo mzdových výměrech, přesto podle mne není odměňování kusovou mzdou žádný podvod.

Jak byste chtěl přčedem stanovit časovou náročnost, když nevíte, jak je který zaměstnanec zručný apod.?