Savier

Práce šlechtí?

Takže já jako zedník jsem „vyšlechtěný“? Jak se to projevuje?

Nejlepší odpověď
marci1

Jen dávej pozor, abys nebyl „přešlechtěný“! 😄

Další odpovědi
elkon

Zkušenostmi se zdokonaluješ.

michalds

Máš lepší postavu/svaly, než návštěvník posilovny.

da ny

Tím, co je za Vámi pěkného/užitečného "vidět“, a co Vám práce „přinese“ i to Vás šlechtí 😉
JE ROZDÍL mezi prací a zaměstnáním!!! Pracovat můžete na sobě, na zahradě, doma, fyzicky, duševně….
Práce je lék! 😉

„Člověk je v práci ukázněný, vytrvalý, stále zručnější, uvědomuje si svou důležitost, je tedy "ušlechtiější, dokonalejší, neustále se zlepšuje, dělá něco lepším. Často je hrdý na to, že umí něco víc než jiný.“
„Přísloví vyjadřuje přesvědčení, že aktivita a práce hrají velkou roli v životě člověka a přispívají k rozvoji každé osobnosti.“
„Fyzicky i psychicky je zdatnější. „
zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-heslo-prace-slechti

paul1

Říká se: „Práce šlechtí člověka, ale ničí tělo“ 🙂