annas

Poznáte významnou českou osobnost, která se narodila 8. 9. 1841?

Doplňte jeho význam pro českou kulturu a dílo. Vzpomenete si i na jeho hudební dílo, které patří k nejlepším dílům světové symfonické tvorby všech dob?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o Antonína Dvořáka a nejznámější ze symfonií je 9. symfonie e-moll Z nového světa. Mezi populární opery patří Čert a Káča, Rusalka

Další odpovědi
BEAES

Ano, měl by narozeniny A. Dvořák.....
další díla- Svatební košile, Slavnostní zpěv, c moll „Zlonické zvony“, e moll „Z Nového světa“,

anonym

Při Largu mívám husí kůži jak tenisáky.