Poznáte o jaký prototyp os.auta jde?

http://img.na­dapenny.com/t20/112­14/nadap022638146­990231.jpg
Doplňuji:
Ano,je to Tatra 600 kabrio a můžu vám říct,že po shlédnutí všech vozů v Kopřivnickém múzeum ,byli vnuci unešeni.Já už méně,proto že cena vstupu nás trochu zaskočila,ale což,vždyť je dovolená a prázdniny.

Nejlepší odpověď
Ar

Žádněj „němec“ ani „brit“, ale „čech“. Je to Tatra 600 kabrio od Sodomky z Vysokého Mýta. Dělal snak nejkrásnější karoserie v ČR
Doplňuji:
Jen bych ještě doplnil, že tenhle nádherný kousek byl původně pro Stalina. No nebylo ho pro toho magora škoda? Ještě že se vráil spět do republky.

Další odpovědi
anonym

Pravdu má ar, pomůcka je Tatra v pozadí, fotka je z Kopřivnického muzea Tatry.
Byl jsem tam s dětmi při dávné dovolené v Borové u Poličky.
Doplňuji:
Dokonce tomu byl věnován jeden díl pořadu Zašlapané projekty.

dědapetr

Ar má pravdu.
Tatra 600 kabriolet byl navržen a postaven na sériovém podvozku Tatry 600 Tatraplán firmou Karoserie Sodomka z Vysokého Mýta. Měl premiéru v roce 1949 na autosalonu v Ženevě, kde získal 2. cenu v soutěži elegance. O mnoho let později byl zařazen významnými odborníky mezi přední karosářská díla Evropy celého desetiletí. Po návratu kabrioletu začaly probíhat jízdní zkoušky a měla začít sériová výroba. Ústřední orgány KSČ však rozhodly, že bude darován jako jeden z darů k 70. narozeninám J. V. Stalinovi. Proběhla proto úprava kabrioletu (zejména v interiéru) a kabriolet byl dne 22. prosince 1949 předán J. V. Stalinovi, jako dar československého automobilového průmyslu. Stalin v něm však zřejmě nikdy neseděl. Používal ho diktátorův řidič, pak se dostal do majetku jednoho moskevského lékaře, který v 70. letech 20. století kontaktoval Tatru Kopřivnice s dotazem, zda je možné tento vůz přestavět na Tatru 603. Dočkal se záporné odpovědi a nabídky na výměnu kabrioletu za Tatru 603. Tak se dostal vůz zpět do Česka a po rekonstrukci byl vystaven v Technickém Muzeu v Kopřivnici, kde se nachází dodnes.

Porovnat podle obrázku v odkaze:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ta­tra_600_kabri­olet

slad08

Řekl bych, že se jedná o nějaký britský nebo německý vůz, ale značku neodhadnu. (možná Mercedes)
Co je to os.. Doufám, že se nejedná zase o nějaký chyták Barbakane.

hanulka11

má stejnej čumák jako zadek, ty nám tedy dáváš , nějakej „domácí produkt“