annas

Považujete zahradní trpaslíky za kýč? Patří na českou zahrádku?

Všímám si, že se znova objevují v obchodech i v zahrádkách.

Jakou má historii trpaslík? Existuje dokonce Mezinárodní den trpaslíků…

Známe trpaslíka hospodáříčka, permoníka …

Nejlepší odpověď
rynek878

Já osobně jim neholduji,ale…

Zahradní trpaslík je vášeň. Od roku 2002 může dokonce slavit Mezinárodní den trpaslíků, který připadá na 21. červen. V Ústí nad Labem má trpaslík tradici, a i když jeho obliba kolísá, nikdy ze zahrádek nezmizel úplně.

více zde:

Zdroj: http://www.sed­micka.cz/usti-nad-labem-decin-teplice-litomerice/cla­nek/zahradni-trpaslik-je-kulturni-dedictvi-tvrdi-trpaslikolog-z-usti-182253

Další odpovědi
lexx

jde přímo o synonymum kýče a nevkusnosti, jinak ale nic proti gustu – pozemek je soukromý, že

Drap

Sám bych si je na zahrádku určitě nedal, ale proti gustu...........

anonym

Nevadí mi vůbec,sama je na zahrádce nemám.Kdo určuje jestli je to kýč?Traduje se to již dlouhá léta.Když jedeme do Varů,je při cestě jeden domek,kde mají několik těchto trpaslíků.Navíc tam mají čápa,dalmatina,koč­ky,tak to je přeplácaný,to se mi nelíbí.Vhodně umístěný trpaslíček na skalce,tak to docela jde.

tom004

Proč ne,ať je lidi na zahradě mají.Jenom to stejné,strašlivě barevně kýčovité provedení,je síla.Na zahradě jsme jich pár měli,(už před cca 55 lety),takže to není žádná novinka,ale provedení bylo pouze z přírodních materiálů.Barev,na nich bylo minimum.A,neměli jsme tam jenom trpaslíky.

anonym

Trpaslici se me nelibi ( hlavne ty z Vietnamske trznice ). Mam sama ale kolem jezirka zabicky a zelvy , ale male … -iv-

fcoop

Trpajzlík je skvělá věc.Když se umístí na zahrádku,nebo zahradu – citlivě – hned vedle Karlštejna a betonové laně,oči se jen pasou.

A když si,oblečen v kožených kraťasech takhle k večeru zajódluju s tuplákem piva,jsem šťasten.

Trpaslíci – je to věc vkusu,každý má jiná měřítka.

Deli

Trpaslíky ne!
U nás teď přibývají na zahradu k potoku malé sošky vodních zvířátek, vypadají jako živí, nejsou nijak nápadní, ale kolem chodící děti, když se podívají z mostku, mají radost, že tam jsou zvířátka.
A teď přibyl na plot pod větvemi jedle asi 6 cm velký ptáček, naše nejmenší z něj má velkou radost a chodí koukat na pipi. 🙂
Spíš to beru jako radost pro děti.

Jikra

Jen kdybych je měl kam dát.