Zlatý

Považujete zahradní trpaslíky za kýč? Patří na českou zahrádku?

Všímám si, že se znova objevují v obchodech i v zahrádkách.

Jakou má historii trpaslík? Existuje dokonce Mezinárodní den trpaslíků...

Známe trpaslíka hospodáříčka, permoníka ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já osobně jim neholduji,ale...

Zahradní trpaslík je vášeň. Od roku 2002 může dokonce slavit Mezinárodní den trpaslíků, který připadá na 21. červen. V Ústí nad Labem má trpaslík tradici, a i když jeho obliba kolísá, nikdy ze zahrádek nezmizel úplně.

více zde:

Zdroj: http://www.sedmicka.cz/usti-na d-labem-decin-teplice-litomeri ce/clanek/zahradni-trpaslik-je -kulturni-dedictvi-tvrdi-trpas likolog-z-usti-182253

Další odpovědi:

Stříbrný

jde přímo o synonymum kýče a nevkusnosti, jinak ale nic proti gustu - pozemek je soukromý, že

Zlatý

Sám bych si je na zahrádku určitě nedal, ale proti gustu...........

Nevadí mi vůbec,sama je na zahrádce nemám.Kdo určuje jestli je to kýč?Traduje se to již dlouhá léta.Když jedeme do Varů,je při cestě jeden domek,kde mají několik těchto trpaslíků.Navíc tam mají čápa,dalmatina,kočky,tak to je přeplácaný,to se mi nelíbí.Vhodně umístěný trpaslíček na skalce,tak to docela jde.

Zlatý

Proč ne,ať je lidi na zahradě mají.Jenom to stejné,strašlivě barevně kýčovité provedení,je síla.Na zahradě jsme jich pár měli,(už před cca 55 lety),takže to není žádná novinka,ale provedení bylo pouze z přírodních materiálů.Barev,na nich bylo minimum.A,neměli jsme tam jenom trpaslíky.

Trpaslici se me nelibi ( hlavne ty z Vietnamske trznice ). Mam sama ale kolem jezirka zabicky a zelvy , ale male ... -iv-

Zlatý

Trpajzlík je skvělá věc.Když se umístí na zahrádku,nebo zahradu - citlivě - hned vedle Karlštejna a betonové laně,oči se jen pasou.
A když si,oblečen v kožených kraťasech takhle k večeru zajódluju s tuplákem piva,jsem šťasten.
--------------------
Trpaslíci - je to věc vkusu,každý má jiná měřítka.

Zlatý

Trpaslíky ne!
U nás teď přibývají na zahradu k potoku malé sošky vodních zvířátek, vypadají jako živí, nejsou nijak nápadní, ale kolem chodící děti, když se podívají z mostku, mají radost, že tam jsou zvířátka.
A teď přibyl na plot pod větvemi jedle asi 6 cm velký ptáček, naše nejmenší z něj má velkou radost a chodí koukat na pipi. :-)
Spíš to beru jako radost pro děti.

Stříbrný

Jen kdybych je měl kam dát.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.