Dvorní šašek

Považujete Spojené státy americké za náš vzor v oblasti kultury, politiky a obecně sociálního pokroku?

Jak vnímáte Spojené státy americké dnes? Slouží jako inspirace pro nás?

Nejlepší odpověď
aliendrone

USA stejně jako Británie (resp. Anglie) a Nizozemí o cca 200let před nimi VÝZNAMĚ, doslova ZLOMOVĚ přispěly k všeobecnému pokroku lidstva. To je BEZ DISKUZE. Jenže víš jak, čo boľo, boľo. Těrazky je to skrz naskrz prohnilý zhovadilý moloch a až konečně zdechne (a má SLUŠNĚ našlápnuto), bude na světě lépe. MOŽNÁ. ;) :)

Už jen doměnka, že by USA mohy být VZOR mi přijde komická až tak, že ti ji odpustím, pouze pokud přiznáš nedávnou lobotomii s následnou extrakcí 80% (či více) šedé mozkové hmoty. ;) :D :D

Přirozeně i tam mají POZITIVA, že bychom mohli závidět, kam se na ně hrabeme. Ale bráno komplexně aktuální situaci – na smetiště dějin s tím xindlem! ;) :)

Další odpovědi
Disraeli

Pro Česko ani jiný Západní stát není podstatné, jestli vědomě přijímají nebo nepřijímají americký styl života (veřejný i soukromý) a spol. Státy světa dávno spadají pod americké právo (nemyslím tím angloamerický systém), jejich doktríny, „hodnoty“, ekonomiku, politiku, kulturu. A právě jejich kultura – i když se třeba mnohým nelíbí – je ovlivňuje skrze největší globální vliv, který USA mají: od politicko-ekonomického po umělecký – jako kinematografie, hudba, literatura (ta míň), kde se propaguje kultura, mravy, styl života, názory, přístupy, „normy“, trendy a jiné věci. Zkrátka se propaguje Amerika jako taková – i když třeba neúčelově, protože tam pochopitelně všude promítají své prvky a hodnoty.
Jako inspirace pro mě v žádném případě neslouží.

Filip84

To je vtip, takhle na večer? 🙂

Ekonomicky už tam dobře bylo. Sociálně je to rozvojový stát: v každém státu je nějaký gang, protože tam vůbec neexistuje nějaká záchytná síť.

Je to vzor populismu: všecko se dělá na efekt, jenom aby to vypadalo, aby dostal příště zase hlas od té své referenční skupiny. A podle toho to, taky, vypadá. Třeba zdravotnictví, že jo, náklady na pacoše s přehledem nejvyšší na světě, ale výsledky nejlepší nejsou.

Všude je něco, co může být inspirativní: tah na branku, schopnost seberealisace, prosadit se, ale to bylo, dneska chtějí mladí Amíci komunismus, arciť nevědí, co to je! 🙂

TeaPack314

Ne, ale oni se považují za vzor pro zbytek světa..