Shady

používali se v histori v evropě psychedelika?

Nejlepší odpověď
annas

Povstala evropská kultura z rituálů s psychedeliky?
http://www.aca­demia.edu/2147570/E­leusinska_mys­teria_Povstala_e­vropska_kultu­ra_z_ritualu_s_psyche­deliky

Nejde kopírovat, takže si projděte odkaz.

Nejslavnějším z rituálů byla eleusínská mysteria, praktikovaná v Eleusíně blízko Athén po dobu téměř dvou tisíc let vždy každých pět let. Fascinující výzkum provedený Gordonem Wassonem (jenž přinesl do Evropy mexické magické houby), Albertem Hoff manem (objevitelem LSD) a Carlem Ruckem (řeckým vědcem) ukázala, že klíčovým pro události v eleusínských mysteriích byl posvátný lektvar kykeón, psychedelická svátost vytvořená z námelu a ve svém účinku podobná LSD. Když jsme spolu s mojí ženou Christinou navštívili Eleusínu, zjistili jsme, že počet lidí, kteří byli každých pět let v hlavním sále Eleusíny telestrionu iniciovaní, překračoval tři tisíce osob. Muselo to mít neobyčejný vliv na starověkou řeckou kulturu a jejím prostřednictvím pak na celou evropskou kulturu.
http://www.re­vueprostor.cz/in­dex2.php?menu=ar­chiv&aid=1617&vid=­93