Bublinnka

Použitelná paměť RAM v notebooku

Zdravím, věděl by někdo co znamená:
Nainstalovaná paměť RAM 4GB (použitelná 3.80GB). Zajímá mě ta použitelná. Proč jen 3.80?
Děkuji
Doplňuji:
Jenomže mám i druhý noťas, taky 4GB paměť a tam mi to nic o použitelné paměti nepíše.

Odpovědi
mosoj

http://suppor­t.microsoft.com/kb/9786­10/cs
Doplňuji:
Vše je popsáno v odstavci příčiny a možné řešení.

huxa

protože nějaká paměť je potřeba k tomu, aby jela samotná ta paměť :) tedy pro funkčnost zabírá trochu sama sebe
Doplňuji:
reuef-to neni nesmysl ;)

Reuef

to co pise huxa je nesmysl ta pouzitelna se tam pise nejspis proto, ze notebook ma integrovanou grafiku ktera si bere pamet z RAMky…

muflix

zalezi co mate za system, napriklad 32b system neumi pracovat s celou 4GB RAM, nicmene 0.2GB nepoznate at uz je to tam z jakehokoliv duvodu, pro beznou praci to bohate staci
Doplňuji:
taky zalezi a to ste nenapsala, kde a co vam to pise.. jestli je to produktovy letak nebo vam to pise operacni system