miape

Myslíte, že je Intel Celeron G1840 dostatečně výkonný pro rychlí běh os a celkově celého počítače?

je mi jasné, že si na jeho integrované grafické části nic jako bf3 nezahraju, ale doufám, že jako procesor je dost výkonný a v budoucnu, kdyby měl spolupracovat s amd R7 265 tak bude podávat pěkné výsledky. je tomu opravdu tak? máte nějaké zkušenosti? je totiž poměrně dost nový a cenově lákavý

sestava: Intel Celeron G1840, 8gb ram, 6Ogb ssd, asus b85 pro gamer, 500W zdroj s bronzovou certifikací, hdd 120gb se 7200otáčkami..,win8 64bit, a drobnosti jako skříň mechanika atd.
Doplňuji:
pro artura tragédie? Nemám tolik peněz, abych měl i7, grafiku Titana nebo R9–290×. Navíc tenhle celeron je na trhu asi jen 10 dnů a není to jedno jádro jak bývalo zvykem. úplně nová architektura a takt taky není úplně na minimu. jen mě zajímají zkušenosti od někoho kdo ho vlastní, nebo kdo se velice dobře vyzná v procesorech. a ještě s vámi nesouhlasím, že bych se měl vyhýbat amd. amd také má mnoho výborných procesorů (sice ne tolik jako intel) a má i velice cenově příznivé grafické karty, které se vyplatí mnohdy lépe než nvidie.

Nejlepší odpověď
cochee

Celer G1840 je velmi nový čip, ještě jsem jej nenašel v mých oblíbených benčmarcích, ale měl by být výkonnostně mezi bratry G1830 a G1850, což je dost slušné, vyšší střední třída, označení Celeron dnes neznamená automaticky totál lowend jako kdysi. Výkonnostně je na úrovni cca Intel Core i5–4302Y (na 1,6 GHz). Windoze na tom poběží jak po másle, teď záleží, co chceš provozovat za aplikace. Každopádně je to čip pro patici LGA1150, z čehož plyne, že je (s ohledem na podporu mateřskou deskou) nahraditelný spoustou jiných daleko výkonnějších procesorů, kdyby tě výkonnostně zklamal.
Doplňuji:
McArthur, neusnul jsi před deseti rokama? Tenhle Celer není Pentium 4 bez cache 😁 Říká ti něco termín Haswell? A mimochodem s tím vyhozením SSD s tebou taky nesouhlasím, pokud nejde o notebook, tak vždy čisté SSD a k němu klasický HDD.

Další odpovědi
NikkiHeat

Nevím nic konkrétně ale ty Celerony jsou víceméně low-endy.....

McArthur

Uvedená sestava je vyloženě tragédie. Intel Celeron je použitelný pro důchodce, který leze jen na Internet, kde si přečte své oblíbené noviny (nejčastěji jen Novinky.cz), podívá se na e-maily (opětně neopouští Seznam.cz) a to by bylo asi všechno. Nějaké plánování na budoucí využití rozhodně nedoporučuji.

Pokud máte plány mít jeden počítač např. 5 let, tak si pořiďte procesor min. Intel Core i3, lépe Intel Core i5. Procesorům AMD se raději vyhněte a stejně tak procesorům Intel Atom a Intel Pentium. Pentium je nouzová volba, když nemáte dostatek peněz na Intel Core i3.

RAM 8 GB je OK, SSD disk zaměňte za klasický HDD (optimum je 1 TB) nebo hybridní disk a Windows 8 buď ve verzi Pro, kdy si nainstalujete Windows 7 nebo rovnou tam dejte Windows 7 v 64bit verzi.