Jaky Linux na laptop?

Mate zkusenosti s linuxovym os na noteboocich? kdysi jsem mel debian, ale nefungovalo hodne HW. Mam notebook z roku 2007 (Acer TM 5520), tak doufam, ze dnes uz je to lepsi? Rozhoduju se mezi ubuntu a opensuse a mandrivou. Poradite?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Acery jsou hodně rozšířené a mají hodně dobrou podporu v linux. distribucích. Instaloval jsem několik systémů na Acery a všechny bez jediného problému (myšleno v detekci a použitelnosti hardwaru). Ubuntu i openSUSE jsou určitě dobrou volbou. Možná bych se vyhnul Fedoře, která používá hodně aktuální věci a není vůbec odladěná (ani tak, jako "nevyladěné" Ubuntu/SUSE).

Bronzový

Musím souhlasit, když jsem asi před rokem a půl zkoušel debian, tak jsem měl také spoustu problémů a dost věcí mi nefungovalo (ale je to dlouhá doba, třeba by to nyní šlo i v debianovi). Každopádně jsem nedávno nainstaloval na svůj HP Pavilion dv6799 Ubuntu a šlape naprosto bez problémů, všechno samo od sebe (až na ovladače na nVidia 8400GS, ale i ty byly v softwarovém balíku, takže instalace na jedno kliknutí, no problem) ... dokonce mi tam jde bluetooth lépe, než na vistách.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.